קרן סרצ'לייט שיפרה את הצעתה לרכישת ביקום ל-387 מיליון שקל

על אף שאמרה בעבר שלא תעלה את המחיר, הקרן האמריקאית הגישה הצעה נוספת שבה המחיר למניית בעלת השליטה בבזק ל-20 שקל, לעומת 17 בהצעה הקודמת. ההצעה הנוכחית, בהכללת המזומנים בקופת אינטרנט זהב, משקף תספורת של כ-26.6% מהחוב

  • בזק
שירי חביב ולדהורן
דורון תורג'מן, מנכ"ל אינטרנט זהב (צילום: גלובס, איל יצהר)

קרן סרצ'לייט משפרת את הצעתה לרכישת מניות השליטה בקבוצת התקשורת בזק. הקרן מארה"ב, שמעוניינת לרכוש את החזקות אינטרנט זהב בחברת ביקום (בי קומיוניקיישנס), בעלת השליטה בבזק, הגישה הצעה "סופית ואחרונה" ובה המחיר למניית ביקום עולה ל-20 שקל, לעומת ההצעה הקודמת שבה דובר על 17 שקל, ומנגנון אפסייד של עד 8 שקלים נוספים למניה. המחיר המוצע כעת מהווה פרמיה של 23.3% על מחיר המניה בבורסה. אינטרנט זהב מחזיקה ב-52% ממניות ביקום ובמחיר שמציעה הקרן, היקף העסקה הוא כ-387 מיליון שקל. נראה שסרצ'לייט מעוניינת מאוד בעסקה, משום שעל אף שאמרה בעבר שלא תעלה את המחיר, בפועל היא נוהגת אחרת. הקרן אף אינה מבקשת בדיקת נאותות נוספת, למעט גישה לנספח להסכם הלוואה בין בזק לבנק דיסקונט משנת 2015. ההצעה תפוג ב-8 במרץ אלא אם הצדדים יחתנו על הסכם למו"מ בלעדי.

התרחיש הנוכחי, בהכללת המזומנים בקופת אינטרנט זהב, משקף תספורת של כ-26.6% מהחוב, שעומד על 722 מיליון שקל. נזכיר, שאינטרנט זהב עברה דה פקטו לידיה נושיה, לאחר שהחברה הודיעה על עצירת תשלומים למחזיקי האג"ח, בעקבות כישלון המכרז למכירת מניות ביקום בו השתתפה גם סרצ'לייט.

התנאים המתלים להשלמת העסקה, כפי שמציגה היום סרצ'לייט, הם קבלת היתר שליטה ללא "תנאי מכביד" שישפיע מהותית ושלילית על הקרן לאחר השלמת העסקה; קבלת אישורי הגבלים עסקיים; מינוי רוב חברי הדירקטוריון של ביקום ולפחות 2 מושבים בדירקטוריון בזק; היעדר מחיקה ממסחר או השעיית מסחר של מניות ביקום או בזק בנאסד"ק או בת"א; קבלת אישורים מבית המשפט ומהנושים; וכן התניית נזילות עבור ביקום לפיה יוחזק סכום העולה על 420 מיליון שקל במזומן, ולא יותר מ-2.24 מיליארד שקל חוב נכון לסוף יוני 2019. כמו כן, סרצ'לייט דורשת היעדר שינוי שלילי לרעה הנגרם, בין היתר, על ידי הפרה או צפי להפרה במסגרת מסמכי החוב של ביקום.

עוד באותו נושא

אקזיט ישראלי של מעל חצי מיליארד דולר - אף ישראלי לא נהנה מזה

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully