דרוש קונה: קסטרו מחפשת רוכש לחנויות שלה בגן העיר בת"א

בקסטרו שכרו לשם כך את שירותיו של משרד עו"ד פישר בכר חן. בשתי חנויות ששייכות למשפחת הבעלים, האחת בקומת הכניסה והשנייה בקומה התחתונה בחודש שעבר עזבה המשביר לצרכן שטח משמעותי במתחם גן העיר

  • קסטרו
שני מוזס
חנות קסטרו (צילום: Creative Commons)

רשת אופנה נוספת בדרך החוצה מגן העיר: קסטרו החלה לחפש רוכש לנכסים שלה במתחם התל אביבי הוותיק. כבר קרוב לשנה שבוחנים בקסטרו את עזיבת המתחם כשבתחילה תוכנן להשכיר חנות אחת מתוך השתיים שבבעלותה, בהמשך הוחלט על מכירה, ועתה בקסטרו החלה לנקוט גם בצעדים אקטיביים בניסיון למצוא רוכש ובחברה שכרו לשם כך את שירותיו של משרד עו"ד פישר בכר חן.

מדובר בשתי חנויות ששייכות למשפחת הבעלים, האחת בקומת הכניסה שבה פועלת כיום חנות של קסטרו שמשתרעת על שטח של 400 מ"ר, והשנייה בקומה התחתונה (1-) ובה פועל היום סניף של בגדי הילדים של קסטרו המשתרע על שטח של 110 מ"ר. הצעד הזה מצטרף לאסטרטגיה של קסטרו להרחיב חנויות בקניונים מובילים, ולסגור חנויות הפסדיות במתחמים חלשים יותר. כך סגרה לאחרונה קסטרו את החנות שלה במתחם שרונה בעיר תל אביב, וחנות נוספת במתחם נמל תל אביב, כשבמקביל שיפצה והרחיבה לקונספט החדש שלה את החנויות הקיימות שלה בעיר ביניהן רמת אביב, עזריאלי תל אביב, יפו, ודיזנגוף סנטר, וזאת במקביל לחנות החדשה יחסית בקניון גינדי TLV.

בחודש שעבר עזבה קמעונאית נוספת - המשביר לצרכן - שטח משמעותי במתחם גן העיר. השטח אותו פינתה המשביר עמד על כ-1,500 מ"ר, כשבאחת הקומות של החנות הוקם סניף חדש של רשת הפארם Be (לשעבר ניו-פארם), וחלקה השני יושכר לשוכר נוסף.

בתוכנית המקורית חשבו בהנהלת המתחם להכניס למתחם סופרמרקט מוזל במקום אחת הרשתות הללו כשנוהלו מגעים ממושכים מול לפחות שתי רשתות מזון שונות, אולם נראה כי דמי השכירות היו גבוהים מדי עבור פעילות כזו.

כבר תקופה ארוכה שמתחם גן העיר מתקשה להיות עדכני ולעשות את ההתאמות לשינויים בענף הקמעונאות והמרכזים המסחריים, כשהשוכרים ממשיכים להידרש לשכר דירה גבוה, מה שכבר הביא לעזיבה של מותגים נוספים את המתחם. עבור המשביר המצב הזה הפך לבלתי משתלם וגרם לה ללא מעט הפסדים, וכבר תקופה ארוכה שהתקיימו חיפושים בניסיון למצוא עבורה מחליף, ונראה שכעת הגיע תורה של קסטרו.

עוד באותו נושא

קסטרו וגולף דיווחו על הפסדים - והמניות צונחות

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully