פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   לא פטורה ממס: בר רפאלי תשלם על הכנסות של מיליונים

   ביהמ"ש דחה את ערעורי המס האזרחיים שהגישה הדוגמנית על שומות שהוציאה לה רשות המסים. ההכרעה בזירה האזרחית מצטרפת להחלטת הפרקליטות להעמיד לדין פלילי את רפאלי והוריה, בכפוף לשימוע, בעבירות מס בגין אותן הכנסות בחו"ל. רפאלי מתכוונת לערער

   בר רפאלי משיקה בקרולינה למקה (דייב שחר)
   הפסידה בהליך האזרחי. רפאלי (צילום: דייב שחר)

   הדוגמנית הישראלית-בינלאומית בר רפאלי תשלם מס בישראל על הכנסות בהיקף עשרות מיליוני שקלים בחו"ל בשנים 2009 ו-2010 - כך קבע בשבוע שעבר בית המשפט המחוזי בלוד, שדחה את ערעורי המס האזרחיים שהגישה הדוגמנית על שומות המס שהוציאה לה רשות המסים.

   רפאלי מתכוונת לערער על פסק הדין ושכרה את שירותיו של עו"ד פיני רובין, מומחה מס מוביל וראש משרד גורניצקי, לצורך הערעור.

   ההכרעה בזירה האזרחית מצטרפת להחלטת פרקליטות מיסוי וכלכלה להעמיד לדין פלילי את בר רפאלי והוריה ציפי ורפי רפאלי, בכפוף לשימוע, בעבירות מס, בגין אותן הכנסות בחו"ל.

   בר רפאלי משיקה בקרולינה למקה (שוקה כהן)
   מתכוונת לערער. רפאלי (צילום: שוקה כהן)

   פרשת העלמת המס לכאורה של בר רפאלי סובב סביב טענות להעלמות מס בהיקף עשרות מיליוני שקלים ותרמית לכאורה שביצעה הדוגמנית כלפי המדינה במשך כ-4 שנים, בין השנים 2009-2012. חקירת הפרשה החלה במשרדי החקירות פקיד שומה תל-אביב ברשות המסים.

   סיפור המסגרת לחשדות נגד רפאלי הוא היותה דוגמנית ישראלית שפרצה את גבולות ישראל וטיפחה קריירת דוגמנית בינלאומית. סביב המסגרת הזו החלו לצוף שאלות בנוגע להכנסותיה - בהיקף עשרות מיליוני שקלים - ואיזו מדינה תהנה מהמס עליהן. השאלה הזאת עוברת דרך מענה לשאלה המקדמית - היכן גרה בר רפאלי באותן שנים. בעוד שרפאלי טוענת כי ב-2007 עברה להתגורר בארה"ב, בין היתר על-מנת להיות קרובה לבן זוגה באותה תקופה, כוכב-העל ההוליוודי ליאונרדו דיקפריו - ולכן אינה חייבת במס בישראל; הרי שרשות המסים הישראלית טועת כי הדוגמנית הונתה את המדינה באשר למקום מגוריה, ובמשך כל השנים שבמחלוקת התגוררה בפועל בישראל - ולכן חייבת במס בארץ.

   בר רפאלי עם לאונרדו די קפריו במשחק בין לוס אנג'לס לייקרס לאוקלהומה (רויטרס)
   טענה כי גרה בארה"ב, בין היתר על-מנת להיות קרובה לדיקפריו. רפאלי ובן זוגה (צילום: רויטרס )

   המחלוקת סביב שאלת מגוריה של הדוגמנית התפצלה לשתי זירות משפטיות. הראשונה היא הזירה האזרחית - שבמסגרתה דורשת המדינה לחייב את רפאלי במס בגובה מיליוני שקלים. הנושא נדון בבית המשפט המחוזי בלוד, שהכריע כאמור בשבוע שעבר ודחה את טענותיה של רפאלי. הזירה השנייה היא הזירה הפלילית, בה תתמודד רפאלי בקרוב עם טענות המדינה במסגרת השימוע שייערך לה.

   בית המשפט התיר לפרסם את פסק הדין בתום 10 ימים ממועד קבלתו (הבוקר), אך איפשר לצדדים להגיש בקשות ספציפיות לגבי חומרים שלא יפורסמו. עורכי דינה של רפאלי ביקשו חיסיון על חלק מהעדויות, ומכיוון שאין החלטה בעניין זה, אנו לא מפרסמים את העדויות המלאות.