פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מקדונלדס מעלה מחירים על חלק מהתפריט שלה

   רשת המזון המהיר הגדולה בישראל מייקרת פריטים נבחרים ביניהם ארוחת ביג מק וקפוצ'ינו. מקדונלדס: מחירי 95% מהארוחות ברשת נשארו כשהיו

   שלט של מסעדת מקדונלד'ס (AP)
   מקדונלדס (צילום: AP)

   מקדונלדס, רשת המזון המהיר הגדולה בישראל, מייקרת חלק מהתפריט שלה, כך נודע ל"גלובס". לפי החברה, מדובר בעליית מחירים על 5% מהמנות, כשמחירן של יתר המנות לא השתנה. כך למשל, ארוחת ביג מק הכוללת צ'יפס ושתייה התייקרה בקרוב ל-3%, וכעת עומד מחירה על 36 שקלים.

   גם במחיר הגדלת ארוחה נרשמה התייקרות: מי שירצה להגדיל המבורגר רגיל להמבורגר גדול יידרש לשלם 5 שקלים במקום 4 שקלים כפי שהיה עד היום, כשהמשמעות היא תוספת של 25% לעלות ההגדלה.

   עם זאת, מקדונלדס הוזילה את הגדלת המבורגר גדול לענק ב-12.5%, וכעת תדרשו לשלם עליה רק 7 שקלים במקום 8 שקלים. כך למעשה, הפער בין שתי האפשרויות הללו הצטמצם באופן שעשוי לגרום לצרכנים להעדיף את ההגדלה לענק, ולתרום להגדלת המכירות של הרשת. גם מחירה של כוס הקפוצ'ינו התייקר מ-6 שקלים ל-7 שקלים, תוספת של 17% למחיר הקפה.

   ממקדונלדס נמסר בתגובה כי "העליה המשוקללת במחירים היא של עשירית אחוז בלבד. מחירי 95% מהארוחות ברשת נשארו כשהיו. ביניהן ארוחות מק רויאל, נאגטס, צ'יקן, ביג אמריקה וארוחות ילדים.

   מחיר ארוחת ביג מק כולל ציפס ושתיה עלה בשקל ל-36 שקלים. הקפוצינו עלה לשבעה שקלים. ההגדלה מהמבורגר רגיל לגדול התייקרה בשקל. לעומת זאת ההגדלה מגדול לענק ירדה בשקל".