לאחר שלא קיבל את המנכ"לות: ארז יוסף פורש מבנק הפועלים

פרישתו תצריך את המנכ"ל המיועד דב קוטלר, שעוד אמור לקבל את אישור הפיקוח על הבנקים, לגייס לפחות שני חברי הנהלה בכירים: במקום יוסף ובמקום רונן שטיין

  • בנק הפועלים
רון שטיין
בנק הפועלים (צילום: גלובס, צילום: תמר מצפי)

השינוי הראשון בבנק הפועלים בעידן דב קוטלר יוצא לדרך עוד קודם להגעתו של המנכ"ל החדש לבנק. היום דיווח בנק הפועלים על פרישתו, הצפויה, של מי שנחשב לאורך הדרך כמועמד המוביל לתפקיד מנכ"ל הבנק, ארז יוסף.

על פי הודעת הפועלים יוסף, משנה למנכל וממונה על חטיבת אסטרטגיה משאבי ותפעול (וה- COO ) בבנק, הודיע על פרישתו לאחר כ-30 שנה בבנק. הוא עושה זאת לאחר שלא נבחר למנכ"ל, ואף לא נמנה על שלושת המועמדים האחרונים שעלו לדיון בדירקטוריון.

יוסף הינו מנהל מוערך בבנק, בעל יכולות אנליטיות גבוהות מאוד והוא מקורב מאוד למנכ"ל הבנק היוצא, אריק פינטו.

טרם נקבע המועד המדויק לפרישתו של יוסף, אך בכל מקרה פרישתו תצריך את המנכ"ל המיועד קוטלר, שעוד אמור לקבל את אישור הפיקוח על הבנקים, לגייס לפחות שני חברי הנהלה בכירים: במקום יוסף, שמנהל ישירות יותר מ-1,000 עובדים, ובמקום רונן שטיין, שמנהל את החטיבה הקמעונאית ושהודיע על פרישתו זה מכבר.

יוסף מסר היום כי "אני חש תחושת מיצוי וברצוני לפנות לאפיקים מעניינים חדשים. אני מבקש להודות באופן אישי לאריק ועודד על האמון, התמיכה והליווי לאורך השנים האחרונות, בהן הובלנו מהלכים משמעותיים בארגון". מי שנפקד מהתודות הוא יו"ר הבנק עודד ערן שהוביל את הבחירה בקוטלר ושלא רצה ביוסף כמנכ"ל הבנק. נזכיר כי בסוף השבוע החולף הוארכה כהונתו של היו"ר ערן בשלוש שנים נוספות.

בבנק הפועלים מספרים כי יוסף הוביל מהלכים אסטרטגיים - אסטרטגיה עסקית, אסטרטגיה דיגיטלית ופיתוח עסקי - בחן מגמות בתעשיית הבנקאות באופן שוטף כבסיס לתוכנית האסטרטגית של הבנק, העלה יוזמות אסטרטגיות בהתאם למגמות ובהתאם לניתוח קבוצת השוואה ( peer group ), בניית התוכנית האסטרטגית של קבוצת הבנק ומעקב אחר יישום התוכנית באופן שוטף באמצעות מתודולוגיית ניהול אסטרטגי Balance score card . עוד פירטו כי הוא עסק ב"הובלת מהפיכה בניהול נכסי הנדל"ן של הבנק".

יוסף מילא שורה של תפקידים בבנק: בחטיבה הקמעונאית, בחטיבה הפיננסית ובחטיבות האסטרטגיה והמשאבים. בבנק מפרטים כי הוא החל את דרכו בבנק משכן - זרוע המשכנתאות של בנק הפועלים.

עוד בוואלה!

מגדל שבה לחלק דיבידנדים, כלל ביטוח רחוקה מכך

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully