פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   היא הגיעה: אמזון הכריזה רשמית על כניסתה לפעילות בישראל

   לשם כך הקימה אמזון דף רשמי בשפה העברית תחת services Amazon ופונה לקהל המוכרים הישראלים בהצעה להצטרף לזירה שלה

   מייסד אמזון, ג'ף בזוס נואם וושינגטון ארה"ב 13 בספטמבר 2018 (AP)
   מייסד אמזון, ג'ף בזוס (צילום: AP)

   אמזון מכריזה באופן רשמי באתר העולמי שלה על פתיחת פעילות בישראל. לשם כך הקימה אמזון דף רשמי בשפה העברית תחת services Amazon ופונה לקהל המוכרים הישראלים בהצעה להצטרף לזירה שלה. היא מציעה גם למוכרים מחו"ל לאחסן את המלאי בישראל ולהסדיר את השילוח הבינלאומי באמצעות חברת שילוח לבחירתם.

   אמזון מציינת כי ישנם כ-300 מיליון לקוחות פעילים ברחבי העולם, ומציעה למוכרים שרוצים למכור בישראל להשתמש בכלי המכירה של אמזון ולהיערך לימי חג ומכירות ייחודיות.

   לפי שעה אמזון מפנה בעמוד שהעלתה בעברית גם לתוכנית שילוח מטעמה - כלומר אספקה באמצעות אמזון שכוללת איסוף, אריזה, שילוח וטיפול בשירות הלקוחות של בתי העסק, דבר שעד כה כלל לא דובר עליו בהקשר של פעילות בישראל, אך לא ברור האם ומתי בכוונתה להפעיל שירות כזה.

   במייל ששלחה אמזון למוכרים הישראלים, היא מציינת כי בין הקטגוריות שמציגה אמזון כקטגוריות פופולריות - ג'אדג'טים וסלולר, מחשבים אישיים, מוצרי אלקטרוניקה, מוצרי תינוקות, ציוד לפעילות שטח, ציוד ספורט, ציוד למטבח, הנעלה, מוצרים לבית, מוצרי טיפוח וביגוד.

   אמזון מציינת כי הבידול למוכרים מתאפשר באמצעות זמן אספקה מהיר וחיסכון בדמי משלוח או משלוח חינמי ללקוחות מקומיים.

   במסגרת העמוד שפתחה באתר הבינלאומי שלה, אמזון מציגה את הקמפיין שצילמה בישראל - ראיונות עם שתי חברות מקומיות שפועלות באמצעותה במכירה מחוץ לשוק הישראלי - מטיס פרידמן, מייסד חברת הקוסמטיקה מינוס 417; ויניב שטלריד, מנכ"ל בייבי סנס.

   "זהו עוד צעד של אמזון בישראל, להנגיש את זירת המסחר גם למוכרים מקומיים עם הסבר פשוט על איך למכור באמזון", אומר ל"גלובס" ניר זיגדון, מייסד ומנכ"ל משותף בחברת איקומיונטי שעוסקת בייעוץ למוכרים באמזון. לדבריו, "אנחנו עדים לתקופה ארוכה שהמון חברות גדולות נערכות להתחלת פעילות של אמזון בישראל ומחכות ליום הזה".