וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר מתחזק ל-4.77 שקלים במסגרת המסחר באופציות

אמיר טייג

1.1.2004 / 12:11

מסחר דליל נוכח היעדרותם של הפעילים הזרים, אשר נמצאים בחופשה לרגל ראש השנה האזרחית; בנק ישראל לא יקבע שער יציג היום


הדולר מתחזק לרמה של 4.77 שקלים במסגרת המסחר באופציות - כ-0.7% מעל השער היציג שנקבע אתמול על 4.737 שקלים. היום, עקב החופשה לרגל ראש השנה האזרחית בחו"ל לא מתקיים מסחר בדולר, ובנק ישראל לא יקבע שער יציג.

סוחרי האופציות מדווחים כי יש קונה, כנראה גוף מוסדי, שרוכש באגרסיוויות אופציות Call 475 ו-Call 480, והוא זה שגורם לעליית הדולר במסגרת האופציות. נפח המסחר באופציות אינו גבוה ומסתכם בכ-12 אלף אופציות.

המסחר במהלך היום היה דליל מאוד נוכח היעדרותם של הפעילים הזרים, אשר נמצאים בחופשה. המסחר שבכל זאת מתקיים הוא בעיקר בין בנקים ובין לקוחות פרטיים, המבקשים לבצע פעולות הגנה או ספקולציה. מחדר העסקות של בנק גדול נמסר כי עד כה ביצעו היום עסקות בודדות בלבד.

בסיכום שנת 2002, שבמהלכה נע הדולר בין 4.437 שקלים ל-4.994 שקלים, התחזק הדולר ב-7.3% לעומת השקל. היציג, אשר ישמש את החברות ואת הבנקים בתיאום דו"חותיהם, נקבע על 4.737 שקלים, לאחר שירד אתמול ב-0.67% והשלים ירידה של 1.5% בשני ימי המסחר הראשונים של השבוע. לאחר קביעת היציג חזר הדולר ועלה ב-0.27% לעומת היציג של אתמול לרמה של 4.75 שקלים - זהה לרמתו היום בבוקר.

אתמול, לקראת קביעת היציג הקובע לשנת 2002, נע הדולר חדות כלפי מטה. הבנקים, אשר היו דומיננטיים מאוד במסחר בימים האחרונים, היו מעוניינים כי היציג יהיה נמוך ככל הניתן. אופציות הגנה דולריות רבות, אשר נתפרו במיוחד עבור לקוחות עסקיים, פקעו בתום השנה וחשפו את הבנקים לדולר. על מנת שלא ירשמו חשיפה זו בדו"חות השנתיים, רכשו הבנקים שקלים כדי לבטלה.

הבנקים היו מעוניינים בדולר יציג נמוך מסיבה נוספת. לכל המערכת הבנקאית בישראל התחייבויות דולריות גבוהות מנכסים דולריים, לפיכך היחלשות הדולר מקטינה את רמת האשראי הדולרי כאשר זה יתורגם לשקלים בדו"חות השנתיים. הקטנת רמת האשראי משפרת את יחס הלימות ההון של הבנקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully