וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוסי בודנשטיין: "המחיר של מניית לאומי - פשוט מצחיק"

אלי דניאל

1.1.2003 / 13:04

מנכ"ל אלדן טק: "ההשקעה בלאומי אינה השקעה ספקולטיווית אלא אסטרטגית"

חברת אלדן טק הודיעה היום כי חברת הביטוח מגדל איננה היחידה שנאלצה לבצע הפרשה לירידת ערך בגין ההשקעה במניות בנק לאומי . בהודעה שהוציאה, מסרה אלדן טק כי היא צפויה לבצע בדו"חותיה לרבעון הרביעי של השנה הפרשה לירידת ערך בהיקף של כ-5.6 מיליון שקל, בגין רכישתן של כ-9.5 מיליון מניות לאומי המהוות כ-0.67% מהון המניות של הבנק, בהשקעה של כ-53 מיליון שקל.

בעל השליטה באלדן טק, יוסי בודנשטיין, המכהן גם כמנכ"ל וכיו"ר דירקטוריון שלה, התייחס להשקעה במניות בנק לאומי ומסר ל-TheMarekr כי "ההשקעה במניות בנק לאומי אינה השקעה ספקולטיווית. גם כשהחלטנו להשקיע וגם היום אנחנו חושבים שהמחיר של מניית לאומי הוא פשוט מצחיק". לדבריו, "כמו שבעבר היתה אופוריה ומחירי מניות היו מופרזים, כך היום המחירים נמוכים מאוד - המניה נסחרת כ-50% מתחת להון העצמי של הבנק".

בהתייחסו לניהול הבנק אמר בודנשטיין כי "הניהול של גליה מאור הוא ניהול מצוין. השמרנות של הבנק לפני ההנפקה היתה גדולה יותר מאשר בבנקים אחרים. הם ניקו שולחן והפרישו יותר מכל בנק אחר".

רכישת מניות בנק לאומי נעשתה באמצעות מקורות מימון עצמאיים ובאמצעות מימון בנקאי לזמן קצר בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. לדברי בודנשטיין, "עיקר המימון הגיע מבנק הפועלים כאשר גם הבנק הבינלאומי הראשון העמיד לחברה אשראי לשם ביצוע השקעה זו. מניות לאומי שבידי אלדן טק שועבדו לבנקים המלווים".

בודנשטיין הוסיף כי "ההשקעה במניות לאומי היא לא קו ייצור עבורנו. זוהי עתודה נזילה, ותמיד נוכל לממש אותה. זה הרבה יותר נזיל מנדל"ן". עם זאת, לדברי בודנשטיין, ההשקעה במניות לאומי היא "השקעה אסטרטגית".

בודנשטיין סירב להתייחס לאפשרות כי החברה תגדיל את החזקותיה במניות הבנק. עם זאת, למרות המחיקה אותה תבצע אלדן טק, ניתן להעריך כי על רקע רמת השפל בה נמצאת מניית לאומי - שפל של ארבע השנים האחרונות - עשויה החברה להמשיך ולרכוש מניות לאומי בכדי להקטין את המחיר הממוצע לפיו יהיו רשומות מניות בנק לאומי בספריה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully