פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אלון גל מייעץ: כך תתכוננו לפתיחת עסק עצמאי

   המאמן העסקי מגיע לוואלה! עסקים: מדי שבוע מייעץ גל בתחומי חיים שמעסיקים את כולנו. הפעם: מאזין שמתלבט איך לשרוד את תקופת ההתחלה של עסק חדש

   בני זוג לוקחים הלוואה בבנק (ShutterStock)
   בני זוג בוחנים הלוואה (צילום אילוסטרציה: shutterstock)

   מאזין שעלה לשידור בתוכניתו של המאמן העסקי אלון גל ברדיו 103FM סיפר כי אשתו, שמשרתת ביחידה קרבית בצבא כבר 12 שנה, חושבת לעזוב את משרתה עקב בעיות אישיות והיותה אמא לילד בן שנה וארבעה חודשים. "היא שוקלת לפתוח עסק בתחום האיפור ועיצוב השיער ובנוסף לעשות סדנאות ימי הולדת של ספא ואיפור לבנות", אמר המאזין והתוודה: "אין לנו חסכונות, אנחנו במינוס 35 אלף שקל".

   כיוון שאשתו צפויה להכניס כ־50 אחוז פחות, לפחות בהתחלה, אם התוכנית תצא לפועל - המאזין שאל האם כדאי לקחת הלוואה לקראת מהלך שכזה. אלון מצידו ראה את התמונה הגדולה יותר: "הכל מתחיל מתוכנית עסקית מבוססת ואמיתית. צריך להעריך קודם את ההכנסות ולא את ההוצאות". בנוסף אלון השיב להתלבטות המאזין בנוגע להלוואה: "זו הלוואה לצרכי שכר בשלב הראשון. אני לא אוהב את התוכנית".

   גל הציע למאזין ולמשפחתו דרך פעולה - על האישה למצוא עבודה שתכניס כ־75% מהשכר אותו הרוויחה בצבא במקביל להקמת העסק ובאותו הזמן לעשות מאמץ ולחתוך כ־25% מההוצאות השוטפות של משק הבית. "תיקח בהלוואה את האנרגיה שאשתך תצטרך לגייס בשלב הראשוני ולא כסף", אמר המאמן האישי.

   על מנת לצלוח את ההתחלה הודיע אלון למאזין כי: "עליכם להגיע ל־2,000 ילדות פוטנציאליות ולהציע להורים את השירות כחודש לפני יום ההולדת. אחד מתוך חמש ישכרו את שירותכם, זה בדוק". בסיום השיחה הבהיר אלון למאזין, שבמהלך השיחה חישב את המסלול מחדש בנוגע למהות העסק המיועד: "אתם משווקים פתרונות להורים".