וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התפקיד החדש של ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר איתן כבל

קובי ישעיהו

22.9.2019 / 10:19

כבל ימונה לדירקטור בשותפות רותם אנרגיה. צפוי לקבל שכר חודשי קבוע של 12 אלף שקל בתוספת מע"מ שישולמו על ידי השותף הכללי, בנוסף לכתבי אופציה

איתן כבל. צילום:איל יצהר, גלובס
איתן כבל/גלובס, צילום:איל יצהר

שותפות רותם אנרגיה מחצבים דיווחה הבוקר כי ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, איתן כבל, ימונה לדירקטור בשותף הכללי בשותפות. זהו התפקיד הראשון של כבל מאז שעזב את הכנסת.

כבל כיהן, בין היתר, כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה במשך 6 קדנציות ובתפקידו האחרון כיהן כיו"ר ועדת הכלכלה ויו"ר ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים הגדולים (המכונה ועדת פישמן). בעבר כיהן כשר הממונה על רשות השידור.

כבל יהנה משכר חודשי קבוע של 12 אלף שקל בתוספת מע"מ שישולמו על ידי השותף הכללי (ולא השותפות הציבורית). בנוסף, השותפות תקצה לכבל כ-1.4 מיליון כתבי אופציה, שכיום נמצאות רחוק מחוץ לכסף (כלומר יחידת ההשתתפות צריכה לעלות במאות אחוזים כדי שהאופציות יהפכו לכדאיות מימוש).

שותפות רותם אנרגיה מחצבים (רא"מ), בניהולם של ד"ר יעקב מימרן (הממונה לשעבר על ענייני הנפט והגז במשרד התשתיות) המכהן כיו"ר השותפות, וג'קי סבג (מנכ"ל) , הוקמה בשנת 2016 על ידי השותף הכללי - חברת נורת'ווד ( Northwood Exploration Israel ) . השותפות הנפיקה לראשונה מניות ואופציות בתל אביב בנובמבר 2018.

מאז ההנפקה רשמה יחידת ההשתתפות של רא"מ ירידה של כ-30% ושוויה של השותפות בבורסה הצטמק לכ-18 מיליון שקל.

השותפות מתכננת להקים במישור רותם מתקנים להפקת נפט וחשמל, אשר יוזנו בפצלי שמן יחד עם פסולת פלסטיק עירונית המיועדת להטמנה. בנובמבר 2018 הוענקה לשותפות על ידי משרד האנרגיה תעודת תגלית, לאחר שמשרד האנרגיה הכיר בהיתכנות הכלכלית של הפרויקט. שטח התגלית משתרע על למעלה מ-2,900 דונם באזור ייעודי לכריה, סביב מכרה פתוח ופעיל לפצלי שמן. על פי הערכת מומחה חיצוני בלתי תלוי, עתודות פצלי שמן בשטח הנ"ל נאמדות בכ-245 מיליון טון מהם ניתן להפיק כ-135 מיליון חביות נפט.

ד"ר יעקב מימרן, יו"ר דירקטוריון רא"מ: "אנו שמחים על הצטרפותו של איתן כבל לדירקטוריון השותף הכללי בשותפות, לאחר שהפרויקט הוצג בפניו בפרוטרוט והוא השתכנע בחשיבותו הסביבתית והלאומית ורואים בו מנוע אנרגטי עוצמתי שיסייע לקדם את פרוייקט האנרגיה הסביבתי של רא"מ. איתן כבל הוכיח במהלך תפקידיו השונים ובכלל זה כיו"ר ועדת הכלכלה,יכולות ביצוע מרשימות וחשיבה אסטרטגית שאפשרה לו להוביל מהלכים משמעותיים. אין לי ספק שהאנרגיות המוכרות של איתן והחיבור שלו לנושאים הסביבתיים ולפתרונות שמציעה השותפות יתרמו רבות לקידום אבני הדרך של רא"מ בדרך לסגירה פיננסית, להסכמי מימון ולעלייתו של הפרוייקט על הקרקע".

איתן כבל: "מאז שהודעתי על לקיחת פסק זמן מהפוליטיקה בחנתי אפשרויות רבות. הפרויקט של רא"מ משלב את כל מה שאני מאמין ומקדם במשך השנים בראש ובראשונה הפתרון הסביבתי שמציעה השותפות ומחזור 200 אלף טונות של פסולת פלסטיק מדי שנה ולכן החלטתי לבחור בו ראשון: קידום תעשייה ישראלית ויצירת מקומות עבודה במיוחד בנגב, סיוע לחיזוק העצמאות האנרגטית של ישראל ומציאת פתרונות סביבתיים בתחומים השונים ובמיוחד לבעיית פסולת הפלסטיק. יחד עם הנהלת השותפות והדירקטוריון, בכוונתי לפעול במלוא כוחי על מנת לקדם את הפרויקט הייחודי של רא"מ במטרה שיעלה לקרקע במהירות אפשרית".

  • עוד באותו נושא:
  • איתן כבל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully