פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אמות רוכשת את המרכז הלוגיסטי של טבע בשוהם בכ-445 מיליון שקל

   חברת הנדל"ן חתמה במקביל על הסכם שכירות עם חברה בת של טבע, שתשכור את המרלו"ג לתקופה של עשר שנים

   מפעל טבע בשוהם (AP)
   בניין טבע בשוהם (צילום: AP)

   אמות השקעות , מקבוצת אלוני חץ , ממשיכה להעמיק את פעילותה בתחום המרכזים הלוגיסטיים. חברת הנדל"ן המניב הודיעה היום (ה') כי התקשרה בהסכם עם חברת טבע , שבמסגרתו רכשה את מלוא הזכויות במרכז לוגיסטי באזור התעשייה חבל מודיעין בשוהם, תמורת סך כולל של כ-445 מיליון שקל.

   המרלו"ג, הבנוי על קרקע בשטח של כ-77 דונם, כולל מרכז לוגיסטי בשטח בנוי כולל של כ-50 אלף מ"ר, וחלק מהשטח המבונה משמש כמרכז לוגיסטי משוכלל לאחסנה אוטומטית בגובה של 42 מטר. הנכס כולל גם זכויות בנייה בהיקף של כ-41 אלף מ"ר שטרם נוצלו.

   מאמות נמסר, כי מדובר באחד מהמרכזים הלוגיסטיים הגדולים בעולם לאחסון ושינוע תרופות, חומרי גלם לתעשיית התרופות וציוד רפואי, תוך שנעשה בו שימוש בטכנולוגיות חדישות מהמתקדמות בעולם, המבוססות על מערכות אוטומטיות מנוהלות מחשב של אחסון, ליקוט והפצת מוצרים.

   במקביל, חתמה אמות על הסכם שכירות עם ס.ל.א, סלומון לוין אלשטיין, חברה בת של טבע, שלפיו שוכרת ס.ל.א מאמות את המרלו"ג לתקופה של עשר שנים, בדמי שכירות שנתיים צמודי מדד בסך של כ-22 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

   לס.ל.א ניתנו מספר אופציות להארכת תקופת השכירות עד לתקופה כוללת של 24 שנים ו-11 חודשים, בדמי שכירות אשר ייקבעו במועד מימוש כל אחת מתקופות האופציה, בהתאם למחירי השוק כפי שיהיו באותה עת. במהלך כל תקופת השכירות תנהל ותתחזק ס.ל.א את המרלו"ג באחריותה ועל חשבונה. טבע ערבה לכל התחייבויות ס.ל.א, על פי הסכם השכירות.

   ההסכמים כפופים לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

   אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעות, אמר כי "אנו שמחים להודיע על עסקה אסטרטגית זו המהווה קפיצת מדרגה לפעילות שלנו בתחום הלוגיסטיקה. המרלו"ג שאנו רוכשים נחשב לאחד המובילים והמתקדמים בעולם והוא נהנה מהאישורים של מגוון רחב של גופים בינלאומיים מובילים בעולם הפארמה.

   "עסקה זו מצטרפת לשורה של רכישות שביצענו בשנתיים האחרונות בתחום המרכזים הלוגיסטיים, אשר מסתכמות להיקף כספי כולל של כ-900 מיליון שקל", הוסיף מוסלר. "במסגרת זו, רכשנו שלושה מבנים לוגיסטיים וכן התחלנו בייזום והקמת מרכז לוגיסטי מתקדם בהיקף של כ-50 אלף מ"ר עבור חברת שופרסל און-ליין באזור התעשייה במודיעין. אנו נמשיך לאתר ולבחון כל העת הזדמנויות עסקיות בתחום ומקווים להמשיך ולבצע עסקאות מוצלחות שיאפשרו לנו לממש את אסטרטגיית הצמיחה באפיק מבוקש זה".