וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר היציג נחלש ל-4.787 שקלים

ליאור כגן

6.1.2003 / 15:52

היורו זינק ב-1% ל-5.021 שקלים; הראל שוקי הון: אם יואץ הפיחות ייאלץ הנגיד להעלות ריבית בכדי למנוע האצה באינפלציה

יום המסחר בשוק המט"ח נפתח על רקע הפיגוע שהתרחש אתמול בתל אביב. עם פתיחת המסחר נשק הדולר לרמה של 4.8 שקלים, אולם בהמשך התחזק השקל. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.787 שקלים - ירידה של 0.27% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.8 שקלים. בשעה זו, לאחר קביעת השער היציג מתחזק הדולר ל-4.795 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר כי נפח המסחר אינו גבוה, וכי לא מורגשת פעילות מיוחדת מצד זרים. סוחרים מציינים כי רמת ה-4.8 שקלים היא רמה פסיכולוגית וטכנית. להערכתם, חציית רמה זו תסמן את המשך הפיחות בשקל.

הכלכלנים והפעילים בשוק המט"ח מציינים כי המסחר יתנהל בתקופה הקרובה על רקע ההתפתחויות בנושא הבטחוני. הפעילים חוששים מתגובה של צה"ל לפיגוע שתביא להסלמה במצב הבטחוני. התפתחויות בנושא עיראק עשויות לגרום גם הן להתחזקות הדולר.

כלכלני הראל שוקי הון מציינים כי במידה והפיחות יואץ על ידי התחזקות מהירה מדי, ייאלץ הנגיד להעלות את הריבית בחזרה בכדי למנוע האצה באינפלציה. להערכתם, השבוע הדולר צפוי להיסחר בטווח רחב של 4.77-4.85 שקלים.

שערו היציג של היורו נקבע על 4.5028 שקלים - עלייה של 1% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי. התחזקות היורו מול השקל מתבצעת בהמשך למגמת התחזקותו מול הדולר בעולם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully