וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערוצי זהב החלה בשדרוג רשת הכבלים

ערן גבאי

6.1.2004 / 18:37

לאחר עיכוב של חודשים רבים עקב קשיים פיננסיים; הממונה על ההגבלים חייב את חברות הכבלים לשדרג את רשתותיהן כתנאי למיזוג


ערוצי זהב החלה בשדרוג רשת הכבלים שלה ל-750 מגה הרץ, כפי שהתחייבה בפני הממונה על ההגבלים העסקיים כאחד מתנאי מיזוג הכבלים. ערוצי זהב עיכבה חודשים רבים את שדרוג הרשת הדיגיטלית שלה עקב קשיים פיננסיים.

מתב ותבל סיימו לשדרג את רשתותיהן לכ-860 מגה הרץ וכ-750 מגה הרץ, בהתאמה, אך ערוצי זהב עדיין נדרשת לשדרג את הרשת שלה ולהוסיף קיבולת של כ-200 מגה הרץ נוספים. השדרוג צפוי להימשך חודשים רבים נוספים.

הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, חייב את שלוש חברות הכבלים לסיים את שדרוג רשתותיהן בתאריך מסוים כתנאי למיזוג "מבעוד מועד".

חברות הכבלים התחייבו להפקיד ערבות של 15 מיליון דולר לקיום התחייבויותיהן, כשהפרה מהותית של תנאי המיזוג תחייב חילוט הערבות והפקדת ערבות חדשה תחתיה.

מיזוג הכבלים צפוי לקרום עור וגידים במהלך המחצית הראשונה של השנה. בימים האחרונים הגיעו בעלי המניות בכבלים להבנה ביניהם באשר לרוב סעיפי המיזוג, וגם השיחות להבטחת מסגרת האשראי לחברות הכבלים, בהיקף של כמיליארד דולר, מתקדמות.

ככל הנראה צפויים שינויים בנתח המניות שיחזיקו בעלי המניות של מתב ותבל בחברת הכבלים הממוזגת לכשתקום, אך ככל הידוע אליעזר פישמן וערוצי זהב צפויים לשמר את חלקם בחברה הממוזגת, כ-30%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully