טבע עלתה על תחזית ההכנסות ברבעון השלישי

טבע עקפה את תחזית ההכנסות ב-30 מיליון דולר, ופיספסה את תחזית הרווח בסנט אחד

  • טבע
גיא בן סימון
טבע (צילוםף ניב אהרונסון)

חברת התרופות טבע פרסמה היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2019, ועדכנה על הפרשה של 468 מיליון דולר ברבעון על הוצאות משפטיות בעיקר בשל פרשת האופיואידים. בתוך כך, טבע מעלה את ממוצע טווח התחזית השנתית, ומציגה תזרים חיובי של חצי מיליארד דולר ברבעון.

לגבי השנה כולה, טבע צופה הכנסות בטווח של 17.4-17.2 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת להכנסות בטווח של 17.4-17 מיליארד דולר. בשורת הרווח התפעולי ב-2019 טבע צופה רווח תפעולי בטווח של 4.2-4 מיליארד דולר ו-EBITDA בטווח של 5.8-5.5 מיליארד דולר.

ברבעון השלישי של 2019 טבע רשמה רווח למניה של 58 סנט - מתחת לתחזיות האנליסטים בשוק בסנט אחד. מנגד, ההכנסות הסתכמו ב-4.26 מיליארד דולר - מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 4.23 מיליארד דולר.

עוד בוואלה! NEWS

לקראת דוחות טבע: עיני השוק מופנות לפרשת האופיואידים

לכתבה המלאה

על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב טבע רשמה הפסד של 314 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת הפסד של 273 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

בתוך כך, טבע ממנה את אלי קליף לסמנכ"ל כספים חדש במקומו של מייקל מקללן שעובר לחברת תרופות קטנה בספרד באותו תפקיד. בתפקידו האחרון כיהן כליף כסמנכ"ל בכיר וכמנהל הפיננסי של ארגון השירותים והתפעול הגלובליים בחברת FLEX - ספקית שירותי תכנון וייצור טכנולוגי גלובלי עם פעילות נרחבת הכוללת 85 אתרי ייצור ב -30 מדינות, ובעלת הכנסות של 25 מיליארד דולר בשנה.

קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל טבע, אמר: "במהלך הרבעון השלישי המשכנו להתקדם באופן משמעותי לקראת השגת יעדי 2019. תזרים המזומנים החופשי היה חזק במיוחד ברבעון והגיע ל-550 מיליון דולר. העסק הגנרי שלנו בארה"ב המשיך לשמור על יציבות והשיג מכירות של 914 מיליון דולר, בתמיכה של 39 השקות מוצרים חדשים במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2019, כולל הגרסה הגנרית של אפיפן בין המוצרים הייחודיים שלנו, אוסטדו המשיכה להציג צמיחה עקבית, ואג'ובי שמרה על נתח השוק בארה"ב בעת ההשקה באירופה".

שולץ הוסיף: "אנו ממשיכים על המסלול להשגת יעד תכנית הרה-ארגון הדו שנתית שלנו להפחתת 3 מיליארד דולר מבסיס ההוצאות. עם הפנים לעתיד, אנו מחויבים להשיא ערך לבעלי המניות באמצעות מקסום רווחי עסקי הליבה שלנו, הגדלת מכירות מוצרים ומותגים חדשים, יישום אסטרטגיית המוצרים הביולוגיים והביוסימילריים, הנעת התייעלות בייצור, ויצירת תזרים מזומנים חופשי חזק לטובת החזר חוב".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully