פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   האם יו"ר ועד חברת חשמל ימונה לסמנכ"ל?

   צרפתי, יו"ר המזכירות הארצית של ועד עובדי חברת החשמל, אמר כי אינו פוסל התמודדות על התפקיד שהתפנה בעקבות עזיבתו של עמית אוברקוביץ' לבנק הפועלים

   מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל (גלובס , צילום: איל יצהר, גלובס)
   מיקו צרפתי, יו"ר ועד עובדי חברת החשמל (צילום: איל יצהר)

   יו"ר ועד עובדי חברת החשמל עשוי לחצות את הקווים ולהתמנות לסמנכ"ל משאבי אנוש בחברה - כך נודע ל"גלובס".

   דוד (מיקו) צרפתי, יו"ר המזכירות הארצית של ועד עובדי חברת החשמל, אמר כי אינו פוסל התמודדות על התפקיד שהתפנה בעקבות עזיבתו של עמית אוברקוביץ' לבנק הפועלים. חברת החשמל אמורה לפרסם בקרוב מכרז לאיוש התפקיד הבכיר.

   צרפתי, שאמר כי קיבל בימים האחרונים פניות מצד עובדים בחברה שעודדו אותו להתמודד על התפקיד, הוסיף כי "כרגע זה לא רלוונטי. אם יפורסם מכרז, אהיה בדילמה קשה".

   צרפתי נבחר ליו"ר המזכירות הארצית של של ועד עובדי חברת החשמל ב-2004, במקומו ולאחר מותו הפתאומי של יורם אוברקוביץ', היו"ר המיתולוגי של וועד העובדים. אוברקוביץ' הבן שימש חבר דירקטוריון בחברת חשמל מטעם הוועד ולאחר מכן סמנכ"ל משאבי אנוש במשך חמש שנים. את המשא-ומתן על הרפורמה בחברת החשמל ניהלו צרפתי ואוברקוביץ' משני עברי המתרס, אך בין השניים נוצרה עם הזמן כימיה.

   אוברקוביץ' מונה בחודש שעבר למשנה למנכ"ל בנק הפועלים ולממונה על חטיבת משאבי אנוש בבנק. המעבר מוועד העובדים להנהלה הבכירה אינו זר גם בבנק הפועלים: ציון קינן, שכיהן כמנכ"ל בנק הפועלים בין השנים 2009 עד 2016, צמח בוועד העובדים של הבנק לפני שהצטרף להנהלה כשמונה ב-1995 למנהל האגף למשאבי האנוש בחברה.