גולף: ההפסד ברבעון השלישי שולש ל-6.5 מיליון שקל

הרשת הציגה מגמה חיובית ברווח הגולמי, אולם לא הצליחה לשפר את שיעורו מהמכירות, וזאת בהשפעת עלייה בשיעור ההנחות שהעניקה. מתחילת השנה הפסדי גולף מסתכמים בכ-5 מיליון שקל

  • גולף
אביב לוי ושני מוזס
גולף (צילום: גלובס, צילום: תמר מצפי)

דוחותיה הכספיים של חברת גולף לרבעון השלישי של השנה מעידים שוב על חוסר היציבות ממנו סובלת חברת האופנה, שבשליטת כלל תעשיות של לן בלווטנויק, כבר תקופה ממושכת. בשורה התחתונה, אחרי סימנים של אופטימיות ששידרה גולף ברבעון הקודם, בו עברה מהפסד לרווח, כעת, בסיכום הרבעון השלישי היא הגדילה פי 3 את הפסדיה, שהצטברו לכ-6.5 מיליון שקל.

הרווח ברבעון הקודם, שנתמך בעיתוי חג פסח, קיזז חלק מההפסדים שנרשמו ברבעונים הראשון והשלישי, כך שמתחילת השנה הפסדיה של גולף מסתכמים בכ-5 מיליון שקל, לעומת שורה תחתונה מאוזנת שהציגה בתקופה המקבילה ב-2018.

גולף מחלקת את פעילתה לשלושה מגזרים - אופנת הלבשה, אופנת בית, ופעילות האופנה של החברה הבת עדיקה, שתמכה בשיפור של 6% בהכנסותיה הרבעוניות, ל-236 מיליון שקל. מגמה חיובית הציגה גולף גם ברווח הגולמי שלה, אולם לא הצליחה לשפר את שיעורו מהמכירות, וזאת בהשפעת עלייה בשיעור ההנחות שהעניקה על מוצריה.

עוד בוואלה!

גולף עברה להפסד של 15 מיליון שקל, המניה צונחת

לכתבה המלאה

בדרך לשורה התחתונה נפגעה גולף מיישום תקן החשבונאות החדש הנוגע לחכירת נכסים (IFRS16), שהגדיל משמעותית את הוצאות המימון שלה, אולם גם בנטרולו השורה התחתונה הרבעונית של גולף נותרת שלילית, עם הפסד של קרוב ל-4 מיליון שקל.

בפילוח פעילויותיה, גם במגזר אופנת ההלבשה וגם במגזר אופנת הבית הציגה גולף יציבות בהיקף המכירות הרבעוני. בפעילות ההלבשה השורה התפעולית נותרה שלילית, אולם ההפסדים ממנה צומצמו, גם זאת בין היתר בהשפעת התקן החשבונאי החדש, בעוד הרווח התפעולי מפעילות אופנת הבית נשחק.

בתחום ההלבשה ואופנת הבית מציגה גולף גידול של 2.5% בפדיון הממוצע למ"ר בחנויות זהות ברבעון השלישי של 2019, בעוד ששוק האופנה שנמדד לפי חברת RIS הציג שחיקה של 2.7% ברבעון. במגזר ההלבשה החנויות הזהות מציגות גידול של 1.7%, ואילו בחנויות זהות בתחום אופנת הבית הצמיחה עמדה על כ-3%. את הצמיחה הזו, בניגוד לירידה של השוק, ביצעה גולף במחיר של הנחות עמוקות שאפשרו לה להגדיל את נתח השוק שלה.

למרות שמרמת השפל שקבעה בחודש מאי האחרון מניית גולף טיפסה בכ-40%, היא סובלת מחולשה כבר תקופה ארוכה, ומציגה שחיקה של כ-20% מתחילת השנה (צניחה של כ-60% תוך שלוש שנים) ומשקפת לחברה שווי נוכחי של כ-130 מיליון שקל.

בדומה למניית החברה האם, גם זו של עדיקה , העוסקת בעיצוב, ייצור ושיווק מקוון של מוצרי אופנה, הלבשה והנעלה, סובלת מחולשה ניכרת. מתחילת השנה היא צללה בכ-35%, המשלימה לה צניחה של כ-45% מהנפקתה במרץ 2018, המשקפת לחברה שווי של פחות מ-100 מיליון שקל והופכת אותה לאחת ההנפקות הגרועות ב"מחזור ההנפקות 2017-2018".

עדיקה פרסמה בתחילת השבוע תוצאות כספיות חיוביות לרבעון השלישי. החברה עדיין לא מציגה רווחים משמעותיים, אולם אלה יותר מהוכפלו בסיכום רבעוני והגיעו לכ-2.5 מיליון שקל, אחרי קפיצה של 43% בהיקף הכנסותיה הרבעוניות, שהסתכמו ב-43 מיליון שקל. מתחילת השנה רווחיה צללו כמעט ב-90% ומסתכמים בקצת יותר מ-1 מיליון שקל, לצד צמיחה של 36% בהכנסות, שהצטברו ל-103 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully