וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: דיסקונט עלה ב-1% בשל פרסומים כי הפועלים עשוי לרכוש את הבנק

אמיר טייג

9.1.2003 / 17:35

לאומי ירד ב-1.4% לשפל של 5 שנים; פועלים בשפל של 3 שנים לאחר שירד ב-0.5%; המעו"ף ירד בכ-0.3%; החברה לישראל עלתה ב-2.8%


שוק המניות המקומי רשם ביום המסחר האחרון של השבוע ירידות קלות, תוך בחינת רמת התמיכה החזקה יחסית של המעו"ף, העומדת על 325 נקודות. מגמת ההתחזקות בדולר ביומיים האחרונים וירידות השערים בארה"ב אמש, השפיעו לשלילה על השוק בתל אביב. כמו כן, רמת האי ודאות הפוליטית - אשר עלתה בימים האחרונים, עם פרסום פרשיית שרון מחד גיסא, והירידה במספר המנדטים הצפוי לליכוד מאידך גיסא - לא הוסיפה ליציבות בשוק.

מדד המעו"ף ירד בשיעור קל של 0.27% לרמה של 326.9 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-0.08% לרמה של 329.3 נקודות. לעומתם, מדד תל-טק 15 נע מעלה ב-0.57% לרמה של 168.8 נקודות בהשפעת הפתיחה החיובית בארה"ב. מחזור המסחר הוסיף להיות נמוך מאוד והסתכם בכ-113 מיליון שקל.

בהמשך ליום המסחר אתמול, גם היום הובילו הבנקים הובילו בירידות, שבעקבותיהן הגיעו מניות לאומי והפועלים למחירי שפל. מניית בנק הפועלים ירדה ב-0.5% והגיעה לשפל של כ-3 שנים. מניית בנק לאומי נעה מטה ב-1.4% לשפל של 5 שנים. ירידה נרשמה גם במניית בנק המזרחי אשר איבדה 1% מערכה.

מנגד, בלטה מניית דיסקונט בעלייה של 1%. הערכות הן כי העלייה מושפעת מפרסומים הבוקר לפיהם בנק הפועלים הציע לאוצר לרכוש את השליטה בבנק ולמכור אותו תוך שנה, אך להותיר בידיו את דיסקונט ניו יורק.

ענף הבנקאות סובל מירידות שערים בימים האחרונים על רקע הדיונים והאישור הצפוי של תקן חשבונאי מספר 15, אשר צפוי להרחיב ביצוע הפחתות בשווי השקעות של חברות רבות, בהן הבנקים עצמם. לטענת הבנקים, הדבר צפוי לפגוע בהיקף האשראי אשר יהיו מסוגלים להעמיד, ולפיכך לפגוע בביצועיהם הפיננסיים.

נוכח הפרסומים כי החברה לישראל בודקת אפשרות למכור חלק מאחזקותיה על מנת להקטין את היקף התחייבויותיה, מניית כי"ל רשמה ירידה של 0.4%, אך מנגד, מניית החברה לישראל הגיבה בחיוב והוסיפה 2.8%. על פי הפרסומים מחפשת החברה לישראל קונה לאחזקותיה בבתי הזיקוק, וכן בוחנת אפשרות למכור חלק מאחזקותיה בכי"ל.

בית ההשקעות אופק פירסם היום המלצת "תשואת יתר" למניית נייר חדרה לאחר שמהלכי ההתייעלות בחברה תרמו לתוצאותיה בשני הרבעונים האחרונים. האנליסט גיא זיסר העלה את מחיר היעד למניה מ-157 שקל ל-172 שקל - הגבוה בכ-18% ממחיר המניה בבורסה. בתום יום המסחר רשמה המניה עלייה של 1%, תוך שמרכזת מחזור גבוה יחסית של 670 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully