וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכבלים יחתמו על הסכם חדש לרכישת תוכן מאולפני קולומביה

ערן גבאי

9.1.2003 / 10:51

יקטינו ההוצאות בכ-60%; רם בלינקוב הצליח בעבר להוריד את מחיר התוכן מפוקס בכ-50%

הכבלים יחתמו על הסכם מחודש לרכישת תוכן עם ספקית הסרטים קולומביה בתוך ימים. מחיר העסקה החדש יהיה נמוך בכ-50%-60% מתעריפי הרכש המקוריים.

רם בלינקוב, המנכ"ל הצפוי של חברת הכבלים הממוזגת, וצבי יוכמן, נאמן תבל, הצליחו בעבר להוריד גם את מחיר עסקת התוכן עם פוקס בכ-50%.

קולומביה הוא אחד משלושת האולפנים הגדולים בארה"ב, והוא מספק לחברות הכבלים סרטים וסדרות, בהן בין השאר "צעירים חסרי מנוח", "תהרוג אותי וזהו", "דוסון קריק" ועוד.

הפעילות להקטנת מחירי רכישת התכנים בחברות הכבלים נמשך מזה למעלה מחצי שנה, וביולי 2002 הודיע נאמן תבל, באופן חד צדדי, לוורנר ברדרס על הקטנת תשלומיו בכ-50% עד להשגת הסכמה לגבי תנאי התקשרות חדשים בין הצדדים.

בעקבות כך ספק הסרטים תבע מתבל 17 מיליון דולר על הפרת חוזה לרכישת תכנים מצדה של חברת הכבלים. זמן קצר לאחר מכן, הגישה וורנר ברדרס תביעה גם נגד ערוצי זהב, על סך 22 מיליון דולר, בגין עיכוב בתשלומים על הסדרות.

ההסכמים המקוריים עם אולפני קולומביה, וורנר ברדרס ופוקס תמורת כ-90 מיליון דולר, נחתמו לתקופה של חמש שנים בשנת 1999 ואמורים לפוג בנובמבר 2004. ברבעון השלישי בלבד הקטין יוכמן את עלויות התוכן של תבל ביותר מ-25% לכ-78.5 מיליון שקל, מסכום של כ-100 מיליון שקל בשני הרבעונים הראשונים של 2002.

יוכמן העריך, באחת מתגובותיו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בעניין צו הקפאת ההליכים לתבל, שהוא יצליח להקטין את עלויות התוכן ברבעון הרביעי של 2002 בעוד כ-5 מיליון שקל, לכ-73.5 מיליון שקל.

עיקר השינוי בהוצאות התוכן של החברות בתעשייה - הכבלים והלוויין - צפוי לבוא לידי ביטוי בתוצאות החברות במהלך 2003 כתוצאה מהורדה מאסיווית עוד יותר של עלויות התוכן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully