וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון ביטל במפתיע את הדיון בעניין הגדלת חשיפת בזק ביס

ערן גבאי

9.1.2003 / 11:10

הדיון נקבע להיום בשעה 11:00, אך נדחה אתמול בלילה ליום שני בהוראת ראש הממשלה

דיון ועדת שרים להפרטה בעניין הגדלת חשיפת בזק בחברת הלוויין יס לכ-300 מיליון דולר, שנקבע להיום בשעה 11:00 בבוקר, נדחה אתמול בלילה בהוראת ראש הממשלה, אריאל שרון, ליום שני. הסיבה הרשמית לביטול ועדת השרים היא לוח הזמנים הצפוף של ראש הממשלה שרון, היושב בראש ועדת השרים להפרטה.

קולו של ראש הממשלה, אריאל שרון, עשוי היה להכריע הבוקר את החלטת ועדת שרים להפרטה בעניין מתן האפשרות לבזק להגדיל את השקעותיה בחברת הלוויין יס, בתמורה לקבלת אופציות מ-YES שיומרו למניות בעתיד, ובכך תמנע בזק מהפיכת חברת הלוויין לחברה ממשלתית. בוועדת שרים להפרטה יושבים ראש הממשלה, אריאל שרון, והשרים אלי ישי, דני נווה, ציפי לבני ומאיר שטרית.

השר ישי צפוי להתנגד, ועל פי ההערכות גם השר שטרית יכול להתנגד לבקשת בזק אם ימצא משרד המשפטים פגם בשימוש בכלי האופציות כדי למנוע הפיכת חברת הלוויין לממשלתית. גורמים שונים מעריכים כי השרים לבני ונווה צפויים לתמוך בבקשת בזק.

אתמול פירסם "מעריב" כי נכסים חקלאיים שונים בחוות השקמים של ראש הממשלה שרון ממושכנים לטובת חברות שונות שבשליטת איש העסקים אליעזר פישמן. השיעבודים קיימים לטובת פלח חברה לעיבוד פרדסים, הנמצאת בבעלות דרבן ותנופורט. השיעבודים הוטלו בשנת 1995 וטרם הוסרו. פישמן מחזיק בחברת הכבלים ערוצי זהב וצפוי להחזיק בכ-30% מחברת הכבלים הממוזגת לכשתקום.

משרד מבקר המדינה נשאל אם נכון ששרון יפסול עצמו מישיבה בוועדת השרים להפרטה בדיונה על מימון יס בעקבות המשכון, לכאורה, של הנכסים החקלאיים בחוות שרון לפישמן, והשיב כי, "מאחר שהעובדות לא בידי המבקר הוא לא נותן חוות דעת בעניין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully