וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המו"לית דאו ג'ונס שוקלת להוסיף ל"וול סטריט ג'ורנל" מהדורת סוף שבוע

דפנה מאור

9.1.2003 / 11:50

המהלך נועד ליצור מקורות חדשים להכנסות מפרסום, אך עלול להיות בעייתי מבחינה לוגיסטית - דיווח "ניו יורק טיימס"

דאו ג'ונס, החברה המוציאה לאור את העיתון "וול סטריט ג'ורנל", שוקלת להוסיף מהדורת שבת לעיתון העסקי במטרה לשפר את מצבו של העיתון מול המתחרים, ולמצוא כר חדש לפרסום - כך דיווח "ניו יורק טיימס".

הפרויקט החדש נמצא בשלבי בדיקת היתכנות, ולא נקבע לוח זמנים לביצועו. הפצת העיתון בסופי שבוע עשויה להיות בעייתית עבור העיתון הכלכלי, שכן מרבית המנויים שלו מקבלים את העיתון במקום עבודתם - ובסופי שבוע תידרש מסירה בכתובתם בבית.

"וול סטריט ג'ורנל" נפגע יותר מעיתונים אחרים כתוצאה מהמיתון בענף הפרסום - בשל תלות גדולה במיוחד בהכנסות מפרסום בתחומים כגון שירותים פיננסיים וטכנולוגיה.

הפגיעה הובילה לכך שדאו ג'ונס סבלה מנפילה חדה ברווחיה ברבעון השלישי. החברה, המוציאה לאור גם את "בארונ'ס" ועיתונים אחרים, רשמה רווח של 2.4 מיליון דולר - 85% פחות מהרבעון המקביל.

בניכוי הוצאות חד פעמיות, דאו ג'ונס רשמה רווח של 5.3 מיליון דולר, או 6 סנט למניה - פחות מתחזיות ל-8 סנט למניה שהעניקו לה אנליסטים - וירידה של 69.5% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות החברה נפלו ב-11% ל-352.4 מיליון דולר.

שטח הפרסום ב"וול סטריט ג'ורנל" נפל ברבעון ב-12%. במהלך הרבעון הרביעי העלתה דאו ג'ונס את תחזיות הרווח ל-25 סנט למניה, לאחר ששטח הפרסום נפל בנובמבר ב-4.5% לעומת תחזיות קודמות של 15%-20%. מנכ"ל החברה אמר באותה עת כי אינו צופה התאוששות בת קיימא בפרסום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully