על רקע המעבר לנווה אילן: סכסוך עבודה הוכרז בחדשות 13

למעבר יש השלכות גם על תנאי העבודה של העובדים - ולו רק מעצם העובדה שיהיה עליהם לצאת מתל אביב האם המעבר הצפוי יסייע לרייטינג המדשדש?

ענת ביין-לובוביץ'
13/02/2020

על רקע המעבר הצפוי של החדשות 13 לאולפנים החדשים בנווה אילן, הכריזו העובדים על סכסוך עבודה. המעבר לאולפנים החדשים אמור לשפר משמעותית את הנראות של תוכניות האקטואליה ומהדורות החדשות, ובכך אולי לסייע גם בשיפור הרייטינג המדשדש, אולם למעבר יש השלכות גם על תנאי העבודה של העובדים - ולו רק מעצם העובדה שיהיה עליהם לצאת מתל אביב. לכן, בשבועות האחרונים התנהלו שיחות בין נציגי העובדים להנהלה כדי להסדיר את השינויים הדרושים.

בדיונים עלו סוגיות שונות כמו למשל הצורך בהסעות, ואכן בחלק מהסוגיות גם הצליחו להגיע להסכמות. אולם בנושאים מסוימים נותרו חילוקי הדעות בעינם, ולכן החליטו כאמור העובדים להכריז על סכסוך עבודה.

היום נשלח מייל עדכון לעובדים בו הוסבר להם כי "נוכח המעבר המתקרב לא הייתה לנו ברירה אלא להכריז על סכסוך עבודה כדי שלא נגיע ליום המעבר ללא כל אפשרות לנקוט צעדים ארגוניים".

במייל טוען הוועד כי למרות שהסכימו לבצע "הכרזה שקטה" כדי לא לייצר הסלמה מיותרת, הנהלת הערוץ לא באה לקראתם בנושאים המהותיים שנותרו פתוחים בשולחן המו"מ. למרות ההסלמה, הוועד הצהיר על כוונתו לבדוק אם ערוץ ההידברות יכול לעלות על פסים חיוביים יותר.

מחדשות 13 נמסר בתגובה: "לקראת המעבר לנווה אילן והשקת האולפנים החדשים, מתנהל משא ומתן עם העובדים, בו אנו דנים יחדיו בכל הבקשות והעדכונים, במטרה להגיע להסכמות משותפות".

  • ערוץ 13
  • נווה אילן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully