וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיצח את הנוסחה לדבר אנגלית שוטפת תוך 42 יום - וסחף אחריו אלפי ישראלים

אור טרמין בשיתוף ספיזי, בשיתוף ספיזי

18.2.2020 / 7:54

כמה פעמים נלחצתם כשהייתם צריכים להעביר מצגת באנגלית או הסתבכתם עם המילים במהלך שיחה בטיול בחו"ל? "זה הדבר הכי קרוב ללימוד אנגלית כמו תינוק שרוכש שפה", אומר דניאל בנשי, שפיתח את שיטת ספיזי ללימוד אנגלית, שצוברת פופולריות בקרב הישראלים. איך זה עובד? ראיון

אם יצא לכם לגלוש להנאתכם בפייסבוק, אינסטגרם או יוטיוב ולפתע קפץ לכם וידאו של בחור שטוען שיש לו שיטה שתלמד אתכם לדבר אנגלית בפרק זמן קצר, אז אתם לא לבד. זה בדיוק מה שקרה לי כמה ימים אחורה, אני חייבת להודות שהסתקרנתי מהבחור הזה וממה שיש לו להציע, אז יצאתי לבדוק מה בדיוק אומרת השיטה של 'ספיזי' והאם באמת כל ישראלי יכול ללמוד אנגלית ללא קשר לעבר שלו עם השפה? אני סקפטית אך עם זאת יש בי ניצוץ של תקווה.

דניאל בנשי מלמד אנגלית בשיטת ספיזי. יח"צ,
דניאל בנשי בהרצאה באשקלון - מלמד איך לשבור תבניות חשיבה שחוסמות אותנו מלהגיע למטרה, או במקרה שלו - מה שחוסם אותנו מלדבר אנגלית שוטפת./יח"צ

"אין כמעט ישראלי שלא מכיר את התופעה", פותח דניאל בנשי את הריאיון, "את נמצאת בעבודה או בחו"ל כאשר אדם זר ניגש אלייך ושואל שאלה פשוטה באנגלית רהוטה ולפתע המוח שלך חווה משהו לא ברור, מרגיש כמו "קצר" קטן שפשוט גורם לך להרגיש נבוכה מאוד, אין לך מושג מה הוא אמר ויותר מזה, את לא מוצאת את המילים הנכונות להגיב לו, קרה לך פעם משהו כזה?", שואל דניאל.

כמובן שאני מכירה את הסיטואציה. אפילו טוב מאוד, אמנם סיימתי בגרות של 4 יחידות בציון לא רע, אבל בין זה לבין להעביר פרזנטציה לאורח מחו"ל שהגיע לעבודה, הפער הוא עצום.כשאני מסתכלת על דניאל בשיחה בנינו, אני רואה בחור צעיר ושאפתן, כולו נרגש כשהוא מראה ומשמיע לי הודעות והקלטות שקיבל בקבוצת הווטסאפ מתלמידים שמתארים לו את התהליך שהם עוברים, הכול הם עושים באנגלית כמובן.

דניאל, ראיתי בסרטונים שלך שאתה מבטיח לתלמידים ללמוד אנגלית תוך פרק זמן קצר, האם זה באמת אפשרי?

"יש לי היום המון תלמידים שהגיעו לרמת שיחה שוטפת באנגלית בפרק זמן של בין חודש ל-3 חודשים בלבד, כמובן שאני מדבר רק על אלה שהסכימו לפרסם את הסיפור האישי שלהם ולצלם את עצמם, יש עוד מאות נוספים שמעדיפים להישאר undercover ואני מבין את זה לגמרי, לא לכולם בא את החשיפה הזאת. אבל את מוזמנת לצפות באלה שכן חשפו את עצמם ותחליטי בעצמך אם זה עובד או לא, חלק מהם לא יכלו להשלים משפט אחד נכון כשהם נרשמו לתוכנית של ספיזי, תראי אותם היום".

ומה עם אנשים כמוני שכבר 20 שנה מנסים להשתפר באנגלית ולא מצליחים?

"אני אגיד לך מה, את מתארת מצב קלאסי שאני פוגש יום יום, יש לך הבנה בסיסית של אנגלית, אפילו אוצר מילים לא רע, אבל ברגע שאת צריכה ממש להיות חלק משיחה עם אנשים - כל זה כאילו נעלם ואת מרגישה שאת לא באמת יודעת אנגלית ואולי עדיף שתהיי בשקט כדי שלא תביכי את עצמך בניסיון כושל לומר משהו, אני צודק?"

נשמע די מדויק, אז מה עושים? למה הדבר הזה קורה?

"יש לזה פתרון יותר פשוט ממה שאת חושבת, התקיעות שלך באנגלית נובעת משני דברים מרכזיים, הראשון הוא לימוד שגוי של השפה והשני זה מחסומים מנטליים שמונעים ממך לזרום עם האנגלית בחופשיות. לרוב האנשים שתי הבעיות האלה נוצרו בבית הספר, שיטת הלימוד בנויה כך שלימדו אותנו לשנן אוצר מילים כמו תוכי, אחר כך ללמוד אינספור חוקי דקדוק, ובהמשך לקרוא ולכתוב טקסטים, לאורך כל הדרך דאגו לתת לנו ציונים כך שהביטחון בשפה אצל רובנו נעשה נמוך יותר ויותר, לעומת זאת קחי תינוק שנולד בסביבה דוברת אנגלית, אין לו שום בעיה לקלוט את השפה, בלי לשנן מילים, בלי חוקי דקדוק ובלי מבחנים, לומדים את השפה איך שהמוח באמת צריך לקלוט אותה, הוא הרי בנוי לזה".

"אז נכון שאנחנו כבר לא תינוקות, אבל הקורס של ספיזי זה הדבר הכי קרוב שקיים כדי ללמוד אנגלית כמו תינוק שרוכש שפה, אנחנו מטמיעים אוצר מילים שימושי בצורה נכונה בתת המודע שלנו ולומדים איך משתמשים בו בשיחה כבר מהרגע הראשון בקורס".

דניאל בנשי, ספיזי ללימוד אנגלית. דניאל בנשי, באדיבות המצולמים
אחרי 23 שנים בהן לא הצליח לסיים משפט אחד נכון באנגלית, דניאל מטייל בעולם עם חברים דוברי אנגלית שפת אם/באדיבות המצולמים, דניאל בנשי

אז אם גם אתם מלמדים לשנן אוצר מילים מה שונה בעצם?

"שימי לב שלא אמרתי לשנן אוצר מילים. אמרתי להטמיע אותו. הטמעה זה תהליך של קליטת שפה בתת מודע, לעומת מקומות אחרים שבאמת אומרים לתלמיד 'תשנן X מילים' ואז יום למחרת הוא כבר שוכח מה המילה שהוא למד, אנחנו לומדים מילים דרך חוויה, מטמיעים את המילה החדשה כך שהיא נשארת בזיכרון ארוך הטווח, ויותר מזה אנו לומדים מיד איך להשתמש בה בתוך משפט ולהפוך אותה לחלק אמיתי בתוך השפה היומיומית שלנו ממש, ברגע שאת משלבת את הטכניקות האלה ביחד עם הסרת החסמים המנטליים שיש לרובנו, את מקבלת תוצאה של קליטת שפה מהירה פי כמה וכמה מכל דבר אחר שקיים היום".

אם את רוצה לבחון אותי לגבי הסרת חסמים, יש טריק פשוט שמוריד חסמים בתת המודע, אם תשתי 2 כוסות יין תראי איך הרבה יותר קל לך לדבר אנגלית פתאום. אבל זה לא פרקטי, מי רוצה לבוא שתוי לפגישה עם הבוס שלו? האפקט של היין או אלכוהול מייצר יכולת זמנית 'לשכוח' מהמחסומים האלה ולאפשר לנו לדבר בחופשיות ובביטחון. אם לומדים איך לשבור את המחסומים בצורה טבעית, ובכן, אין גבול ליכולת שלנו לקלוט את השפה האנגלית וגם להשתמש בה באופן שוטף, וכל זה בלי שום צורך במשהו חיצוני".

נשמע מעניין, זה טכניקות למידה שאתה המצאת? מאיפה זה הגיע?

"בתיכון הייתי תלמיד גרוע ברוב המקצועות, ואז בצבא התגייסתי לקורס טיס, ושם כחלק מלימודי התואר ראיתי איך פתאום אני, 'התלמיד הגרוע', הצלחתי להפוך לתלמיד מצוין עם הלימוד הנכון, קיבלתי פתאום 97, 99 ו-100 במבחנים באוניברסיטה של מתמטיקה, פיזיקה ואווירונאוטיקה, מה שבבית ספר היה אצלי כמובן פחות מ-60 באופן קבוע".

"את הטכניקה עצמה אני בניתי כמה שנים אחרי הצבא כשלמדתי NLP במשך שנה וחצי והבנתי איך המוח שלנו בנוי לקלוט מידע ולזכור אותו וגם איך הוא פחות בנוי לזה. NLP מבחינתי במילים פשוטות זה ללמוד לתכנת את המוח להשיג משהו שאתה רוצה, ברגע שתת המודע שלך נעול על מטרה, אני מאמין שתשיגי אותה. וכל הדבר הזה נבנה מתוך זה שאני בעצמי הרגשתי תקוע בגלל חוסר אנגלית רק לפני כמה שנים בודדות, עברתי לגור באמסטרדם ושם הדברים מאוד מהר הידרדרו בעיקר בגלל שלא ידעתי אנגלית. אני מפרט על זה קצת יותר בסרטון ההסבר של השיטה שהעליתי לרשת, נכון לרגע זה שאת כאן אני נותן אותו בחינם למי שבאמת רוצה לצפות ולשפר את האנגלית שלו".

דניאל בנשי, ספיזי ללימוד אנגלית. דניאל בנשי, באדיבות המצולמים
"השיטה של ספיזי זה קורס הטיס של לימוד אנגלית מהבית, מדויק ואיכותי יותר מכל דבר אחר שראיתי" דניאל בנשי בדנמרק/באדיבות המצולמים, דניאל בנשי

אוקיי שכנעת אותי, אני רוצה להצטרף, רק איך בפועל אני מתרגלת את הדיבור שלי?

"בתוכנית של ספיזי אנחנו פשוט מדברים אחד עם השני כל הזמן באנגלית, יש קבוצות סגורות של תלמידים שבהם מדברים אחד עם השני, אני מלמד בתוכנית איך נכון לשתף חוויות ואפילו ללמד תלמידים אחרים דברים חדשים שלמדת היום, מהרמה השנייה והלאה בקורס יש גם מנטור שנמצא זמין ועוזר לתקן טעויות ולדייק את השפה. המנגנון שיצרנו הוא מאוד משומן, אולי לא אמרתי לך קודם אבל זה נתון חשוב, בסקר שערכנו מעל 2,800 תלמידים של ספיזי דירגו את הקורס בציון ממוצע של 8.9 מתוך 10 ברמת שביעות רצון מהקורס".

יפה מאוד, 8.9 נשמע ציון לא רע בכלל, באמת מעניין אותי לדעת, מה לגבי אנשים ברמות שונות? הרי לא כולם באותה רמה נכון?

"קודם כל סתם ככה לסבר לך את האוזן, מבדיקות שעשינו זה הציון הכי גבוה שתלמידים נתנו לקורס אנגלית בארץ, את מוזמנת לבדוק בעצמך, יותר גבוה מהדירוג של בתי הספר הגדולים עם משרדים נוצצים. ולשאלתך בנוגע לרמות, ברור שלא כולם באותה רמה, הקורס מחולק לפי רמות כך שיש לכל תלמיד את המטרה הברורה להגיע לרמה האחרונה של הקורס שנקראת Gold, שם כבר מדברים דיבור שוטף לגמרי וזו באמת קבוצה מדהימה של אנשים נחושים. יש שם כאלה שהתחילו ברמה כל כך נמוכה ולעומת זאת אחרים שהגיעו עם בסיס חזק, אז חלק עושים זאת תוך חודש ולאחרים זה יכול לקחת 3 חודשים, היופי הוא שבסופו של דבר הם הגיעו לרמה הגבוהה ביותר של דיבור אנגלית שאנו מכוונים אליה בקורס, זה פשוט כיף לראות את זה קורה".

דניאל בנשי מלמד אנגלית בשיטת פיזי. יח"צ,
דניאל בנשי מעביר הרצאה לקהל הולנדי מצומצם, אחרי 23 שנים בהן לא הצליח לסיים משפט אחד נכון באנגלית/יח"צ

אוקיי אבל ראיתי בפרסומים שלך שאתה מבטיח ללמוד אנגלית שוטפת תוך 42 יום, מה קורה אם לא הצלחתי?

"אנחנו מכוונים את הקורס לפרק זמן של 42 יום להגיע עד לרמה של גולד, בלימוד יומי של בין חצי שעה למקסימום שעה וחצי, וכמובן שיש לנו תעודת אחריות מלאה על זה ו-100% החזר כספי מלא, אני אפילו אצרף לך תמונה של תעודת האחריות שתוכלי להראות לקוראים שלך. מה שכן, חלק מהאנשים מטבע הדברים רוצים למשוך את זה לפרק זמן ארוך יותר וזה מקובל לגמרי. כל אחד יכול להתאים את קצב הלימוד לקצב האמיתי שלו שהוא מסוגל לעמוד בו, המערכת שלנו מתאימה את עצמה לצורך של כל תלמיד וכך אנחנו עוקבים אחרי ההתקדמות שלו ושולחים תזכורות לכל תלמיד לעבור לשיעור הבא בזמן שהוא הגדיר שמתאים לו. אם נסכם לך את זה, אני כמו מורה פרטי שנמצא אונליין, המערכות של היום מאפשרות לי לעקוב אחרי כל תלמיד ותלמיד ולהתאים את הכול לצורך שלו".

נשמע מעולה, איך גם אני יכולה ללמוד בשיטה של ספיזי?

"אם החלטת עם עצמך שאת שמה סוף למחסום הזה של השפה האנגלית, אז קודם כל אני שמח בשבילך, ככה זה מתחיל, עכשיו מה שהייתי ממליץ לך לעשות זה להקדיש לעצמך כמה דקות ולצפות בסרטון ההדרכה שהעליתי לרשת, אין לי ספק שגם אצלך אנגלית תהפוך למשהו קליל וכיפי בפרק זמן קצר מאוד".

אני קצת טכנופובית, לא אסתבך עם הטכנולוגיה באתר הלימוד שלכם?

"וואי וואי, אם אני אגיד לך מה עברנו בתחילת הדרך כדי להפוך את המערכת לנוחה למשתמש, שעות של עבודת מתכנתים, מעצבים גרפיים ומה לא, היום אני יכול להגיד לך שאפילו לא אחוז אחד מהתלמידים שלי מתקשים ברמה הטכנית, ואלה שכן, יש לנו צוות תמיכה שזמין לאורך היום בטלפון, וואטספ או מייל, ככה שגם תלמידים מבוגרים שמסתבכים קצת בהתחלה מקבלים הדרכה טלפונית צמודה וכמו כל דבר חדש אחרי פעם פעמיים שמנסים זה הופך להיות פשוט, התלמידה הכי מבוגרת שלי כרגע היא רחל בת 81, ואחרי הדרכה אחת טלפונית עם הצוות שלי היא קלטה את הכול והיום היא מתקדמת בקצב מדהים, ככה שאת יכולה להיות רגועה גם בקטע הזה".

"יש 1.5 מיליארד אנשים דוברי אנגלית בעולם, רובם המוחלט במדינות המפותחות כמובן, זה לא משהו גדול ממך, אם הם הצליחו גם את וגם אתה יכולים. הדבר החשוב שכמעט ולא דיברנו עליו בראיון הזה, זה ההבנה שלמרות שהשיטה של ספיזי איכותית ויוצאת דופן, זה לא יצליח אם התלמיד לא מביא את עצמו עם רצון להצליח וכמובן התמדה. זה משהו שבאמת חשוב להבהיר, אין אף שיטת קסם היום שאפשר להצליח בה בלי לרצות באמת או בלי להתמיד. אם אין בכם הרצון ואת היכולת להתמיד לפחות חודש וחצי במשהו חשוב כל כך כמו לרכוש אנגלית כשפה לחיים, אז גם השיטה הייחודית של ספיזי לא באמת יכולה לעזור לכם, ולאלו שמוכנים להתמיד, אני אשמח להזמין אותם לצפות בהדרכה שלי ולהבין איך מתחילים לדבר אנגלית שוטפת כבר מהיום".

לצפייה בשיעור אינטרנטי של דניאל - איך לדבר אנגלית תוך 42 יום - במתנה לקוראי הכתבה לחצו כאן >>

למעבר לעמוד היוטיוב של ספיזי וצפייה בשיעורים החינמים בנוסף להדרכה שדניאל נותן במתנה,
ניתן ללחוץ כאן

אור טרמין בשיתוף ספיזי, בשיתוף ספיזי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    6
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully