וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל משרד התקשורת מתכונן להקמת רשות תקשורת

ערן גבאי

12.1.2003 / 15:20

מנהלי אגפים וסמנכ"לים לא יוחלפו בשנה הקרובה; מחר ייקבעו היעדים ולוחות הזמנים לעבודת הצוות

מנכ"ל משרד התקשורת, אורי אולניק, קיים היום ישיבה בהשתתפות הדרג הניהולי במשרד התקשורת ועדכן אותו בהחלטת הממשלה להקמת רשות תקשורת לאומית ובמשמעויות ההחלטה. אולניק הציג בפני חברי ההנהלה במשרד את מתווה רשות התקשורת.

אולניק ציין שאין כל כוונה להחליף את מנהלי האגפים והסמנכ"לים, והנושא לא יעלה לדיון בשנה הקרובה. בישיבה מחר ייקבעו היעדים ולוחות הזמנים לעבודת הצוות - זו תהיה הישיבה הראשונה של צוות ההקמה של רשות התקשורת הלאומית ויחלו ההכנות להליכי החקיקה הדרושים להקמת הרשות.

בשבוע שעבר אישרה הממשלה את הקמת הרשות העצמאית ברוב של 13 שרים. ההצעה קובעת שתוקם רשות להסדרת תחום הבזק ותחום השידורים גם יחד, במסגרתה תפעל מועצת התקשורת שתהיה מופקדת על תחומי הבזק והשידורים ומועצה ציבורית, ותעסוק בתכני שידור הטלוויזה והרדיו המסחריים.

הרשות תוקם כרשות פנים ממשלתית, שתוקנה לה עצמאות במילוי תפקידיה ובהפעלת סמכויותיה. מועצת התקשורת תהיה אחראית על הסדרת תחום התקשורת, לרבות קביעת מדיניות ההסדרה וכללי ההסדרה וכן התווית קווי פעולתה של הרשות, וזאת במסגרת התפקידים והסמכויות שיוענקו לה בחוק.

ככלל, הממשלה לא תתערב בהחלטות הרשות אולם הרשות תהיה כפופה להחלטות ממשלה בעלות השלכות משקיות ומקרו כלכליות משמעותיות. בנושאים של תדרים ונכסי מדינה, מדיניות הממשלה והחלטותיה יחייבו את רשות התקשורת. יו"ר מועצת התקשורת ימונה על פי הצעת ראש הממשלה. במועצת התקשורת יכהנו 6 חברים.

חברי צוות ההקמה של הרשות הם: עו"ד דוידה לחמן-מסר - המשנה ליועץ המשפטי לממשלה; אורי יוגב - הממונה על התקציבים; דודי גרשונוביץ - סגן החשב הכללי; נציג הממונה על השכר במשרד האוצר; משה גלילי - משנה למנכ"ל במשרד התקשורת; עידית צ'רנוביץ - חברה ומרכזת הצוות; מיכה יינון - ראש מנהל התרבות; עו"ד עדנה הראל - יועצת משפטית במשרד התרבות; מוטי שקלאר - מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו; עו"ד יורם מוקדי - יו"ר מינהלת הסדרת השידורים במועצת הכבלים והלוויין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully