פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בעלות של 800 אלף שקל: אגף מונשמים חדש בבית החולים אלי"ן

   בית החולים השיקומי בנה במאמץ תכנוני לוגיסטי ורפואי מורכב אגף חדש נפרד למטופלים המונשמים בעלות של למעלה מ-800 אלף שקל. בבית החולים השיקומי מטופלים 30 מונשמים כרוניים, רובם המכריע תינוקות

   בימים אלה סיימו בבית החולים אלי"ן את הבנייה למימוש האסטרטגיה להתמודדות עם נגיף הקורונה במידה וידבקו בו מי מהמטופלים. עיקר הדאגה בבית החולים השיקומי עבור 30 מטופלים ומטופלות המונשמים באופן כרוני- רובם המכריע תינוקות, פעוטות וילדים.

   בניית האגף החדש הינה פרי מאמץ תכנוני, לוגיסטי ורפואי משמעותי שהצריך עשרות שעות של היערכות, הצטיידות, פריסת תשתיות, העברת משרדים, התקנת מערכות ניטור מתקדמות, בניית שני חדרי בידוד עם לחץ שלילי, ועבודות שיפוץ ובנייה בכללן הוסבו חללי המשרדים וחדרי הלינה למשפחות שהוחלפו בתחנות עבודה לאחיות ובחדרי אשפוז.

   אגף חדש בבית חולים אלין (יח"צ , בית חולים אלין)
   מאמץ תכנוני, לוגיסטי ורפואי אדיר. האגף החדש באלי"ן

   לאחר הכנת התשתיות, גיוס משאבים והיערכות מקצועית רבה הועברו כל המטופלים המונשמים בבית החולים לאגף חדש באזור מוגבל של בית החולים, שהכניסה אליו נפרדת. "מדובר במאמץ לוגיסטי משמעותי, שהצריך שעות של עבודת בנייה מחדש, שימשכו גם בימים הקרובים", מספרת מנכ"ל בית החולים ד"ר מורית בארי, "נבנו קירות זמניים במסדרון הראשי של בית החולים במטרה למנוע כניסה של כל מי שאינו אמור להימצא במקום, חלל משרדי הלוגיסטיקה וחדרי הלינה המיועדים למשפחות מאושפזים- הוחלפו בתחנות עבודה של אחיות ובחדרי אשפוז מאולתרים".

   בנוסף, מספרת ד"ר בארי, מתבצעות עבודות חשמל מקיפות, כדי להבטיח שהאזור המוגבל יספק את כל מקורות החשמל החיוניים למטופלים שחייהם תלויים במכונות הנשמה, כמו מכונות שאיבה, מכשירים למדידת דופק וריווי חמצן, מכשירי אדים, וציוד רב נוסף.

   "צעד זה היה הכרחי כדי להגן על המטופלים הפגיעים ביותר שבהם הופקדנו לטפל - אלה שכבר סובלים מבעיות רפואיות מורכבות שמשפיעות על תפקוד מערכת הנשימה שלהם", סיכמה מורית.