וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עתירה נגד תחנות הרדיו של ש"ס והרב עובדיה יוסף

רוני קורן-דינר

13.1.2003 / 11:33

העותרים, מרכז קשב והמרכז לפלורליזם יהודי, טוענים כי ערוצי הרדיו הפיראטיים נרתמים למפלגת ש"ס; מבקשים לאסור שידור חי של דרשותיו השבועיות של הרב יוסף

מרכז קשב והמרכז לפלורליזם יהודי עתרו אתמול לוועדת הבחירות המרכזית נגד ערוצי הרדיו הפיראטיים "קול הנשמה", "רדיו 10", "קול האמת", ונגד הרב עובדיה יוסף ותנועת ש"ס. העתירה הוגשה ליו"ר ועדת הבחירות, השופט מישאל חשין.

בעתירה מבקשים העותרים מהשופט חשין לאסור על ערוצי הרדיו לשדר בשידור חי את דרשותיו השבועיות של הרב יוסף, המשמשות אותו לטובת השמעה של תעמולת בחירות לכאורה, ולהוציא צו מניעה נגד שידורי תעמולה בערוצים אלו - המכוונים לטובת ש"ס ויהדות התורה.

העתירה נגד הערוצים הפיראטיים מתבססת על החלטתו המפורטת של השופט חשין בעניינו של ערוץ 7, שניתנה לפני 10 ימים בעקבות עתירה שהגישו אותם גופים. בהחלטתו הורה השופט חשין לערוץ 7 להימנע מהשמעתה של תעמולת בחירות.

העותרים טוענים כי מתחילת חודש ינואר 2003 ניכרת הירתמות מאסיווית של ערוצי הרדיו הפיראטיים, המכונים "ערוצי הקודש", למערכת הבחירות של ש"ס באמצעות שידור תעמולת בחירות חסרת מעצורים, הכוללת ג'ינגלים של בחירות וקריאות מפורשות של רבנים להצביע לש"ס וליהדות התורה.

בכתב העתירה מצטטות העותרות קטעים נרחבים מדרשותיו השבועיות של הרב עובדיה יוסף בשבועות האחרונים, הכוללות תעמולת בחירות ישירה לטובת תנועת ש"ס. לאור זאת מבקשים העותרים להורות לערוצים להימנע מהעברת דרשותיו של הרב בשידור חי, ולהוציא מהן את תעמולת הבחירות טרם שידורן.

בנוסף, מבקשות העותרות את הוצאתו של צו מניעה המורה לתנועת ש"ס ולרב עובדיה יוסף להימנע מהבטחת ברכות בתמורה להצבעה לש"ס. הבטחות אלו, טוענים העותרים, סותרות את הוראות החוק באופן מפורש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully