וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ני"ע הגישה תלונה לוועדת האתיקה של לשכת עוה"ד כנגד עורכי הדין של גילתק

אלי דניאל

13.1.2003 / 14:07

טוענת כי שלושת עורכי הדין של החברה המצויה בהקפאת הליכים נמנעו במכוון מלהביא את עמדתה בנוגע לעסקה מסוימת לבית המשפט; עורכי הדין: "טענות הרשות מופרכות וחסרות כל יסוד"יו"ר רשות ניירות ערך, משה טרי, הגיש אתמול לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין תלונה כנגד עורכי הדין אריה לאמעי ונחשון אקסלרד ממשרד עוה"ד אביטל-דרומי ושות', וכנגד עו"ד יוסי כהן, בנוגע להתנהגותם של השלושה המייצגים את חברת גילתק תקשורת המצויה בהקפאת הליכים.ראשיתה של פרשה זו באוקטובר 2002 בשעה שגילתק פנתה באמצעות עו"ד אקסלרד לרשות ניירות ערך בשאלה הבאה: "האם התקשרות בעסקה בין החברה, באמצעות הנאמן, לבין מי שנחשב כבעל שליטה בחברה, כפופה לתקנות ניירות ערך, התשס"א-2001, או שמא די באישור הנאמן ובאישור בית המשפט המוסמך".
בתשובה לשאלה זו מסרה רשות ני"ע לעו"ד אקסלרד כי התקשרות עם בעל שליטה בנסיבות שתוארו אכן כפופה לתקנות בעלי שליטה.כחודש לאחר מכן, התבקשה גילתק להמציא לרשות ני"ע את פרוטוקול הדיון שנערך בביהמ"ש בעניין הסדר הנושים, ומן האמור בו הוברר לרשות ני"ע כי עמדתה לא הובאה בפני בית המשפט. לפיכך, עו"ד לב ארי מהרשות הודיעה לעו"ד אקסלרד כי היא רואה חשיבות רבה בהצגת עמדת הרשות בפני בית המשפט, וזאת עוד בטרם הדיון שהיה אמור להתקיים ב-10 בדצמבר 2002.מהתלונה שהוגשה עולה כי עו"ד לב ארי הודיעה לעו"ד אקסלרד שאין מניעה שרשות ני"ע תגיש בעצמה את ההודעה לתיק בית המשפט, אך מאחר שהיא לא היתה צד להליכים, ראוי שגילתק תעשה כן. עו"ד אקסלרד השיב כי הוא יוועץ בפרקליטיה הנוספים של גילתק - עו"ד לאמעי ועו"ד כהן, וישיב לרשות בהקדם בעניין זה. בשיחה טלפונית שקיימה עו"ד לב ארי עם ע"ד כהן סוכם בין השניים כי עו"ד כהן ידאג להביא את עמדת הרשות בפני בית המשפט, וזאת בטרם יאושר הסדר הנושים.מאוחר יותר, בעת שנציגיה עיינו בפרוטוקול הדיון שהתקיים בבית המשפט ב-10 לדצמבר 2002, התברר לרשות ניירות ערך שביהמ"ש אישר את הסדר הנושים, בלא שהיתה בפניו עמדת הרשות. לטענת רשות ני"ע, פרקליטיה של גילתק נמנעו מלהביא את המחלוקת עמה בפני בית המשפט, ותחת זאת הם העדיפו להסתיר את עמדת הרשות מעיני בית המשפט, למרות הסיכום בין הצדדים.ברשות ני"ע ראו בחומרה רבה את התנהגותם של פרקליטי גילתק, ועל כן הוגשה התלונה לועדת האתיקה. ברשות ציינו כי למרות שלא היתה חובה לפנות בבקשה להנחיה מקדמית לרשות ניירות ערך, הרי שמשעה שגילתק פנתה לרשות, היה עליה לעדכן את בית המשפט בעמדת הרשות, ועל כן, אי הבאת המידע בפני בית המשפט מהווה מעשה חמור מאד העולה כדי ניסיון להכשיל ולהטעות את בית המשפט.

בתגובה לתלונת רשות ניירות ערך מסרו ל-TheMarker שלושת עורכי הדין של גילתק כי "הטענות המועלות ע"י רשות ני"ע הן מופרכות בעליל, חסרות כל יסוד, ומעלימות מספר עובדות מהותיות, המשמיטות מן היסוד את הבסיס לכל טענה".לטענתם, הם פעלו למעלה מן הנדרש באשר הם אלה שיזמו מלכתחילה את הפניה לרשות, וזאת מבלי שחלה עליהם חובה כלשהי לעשות כן. עוד טוענים עורכי הדין כי הם דאגו לכך שההתייחסות העקרונית לעמדת רשות לניירות ערך הופיעה, לאורך כל התקופה, בכל טיוטות ההסכם שהוצגו בפני בית המשפט, וזאת כבר מחודש אוקטובר 2002.שלושת עורכי הדין הוסיפו כי הם התכוונו, לאורך כל הדרך ולפי סדר הדברים הנכון, לפנות לבית המשפט לאחר שהסדר הנושים אושר ולהציג את עמדת הרשות. וזאת, במסגרת הטיפול והדיון בהליכים פרוצדורליים נוספים שהיו דרושים, לרבות זה הקשור בעמדת הרשות. לטענתם, הרשות מיהרה ופנתה לבית המשפט בעצמה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully