וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צ'ק פוינט עקפה את התחזיות; "עלייה דרמטית בהתקפות סייבר"

שירי חביב-ולדהורן

27.4.2020 / 12:01

החברה פרסמה את הדוחות בהם הציגה הכנסות של כ-486 מיליון דולר, בהשוואה לתחזית האנליסטים לכ-480 מיליון דולר. הרווח הנקי Non-GAAP עמד על 1.42 דולר למניה, גבוה ב-4 סנטים מהתחזיות

חברת אבטחת הסייבר צ'ק פוינט עקפה את תחזיות האנליסטים ברבעון הראשון של 2020. החברה פרסמה היום את הדוחות בהם הציגה הכנסות של כ-486 מיליון דולר, בהשוואה לתחזית האנליסטים לכ-480 מיליון דולר; ורווח נקי Non-GAAP בגובה 1.42 דולר למניה, גבוה ב-4 סנטים מתחזיות האנליסטים.

"ההצלחה ברבעון הראשון היא עדות למחויבות שלנו ללקוחות, לשותפים ולעובדים שלנו בתקופה חסרת תקדים זאת", אמר גיל שויד, מייסד ומנכ"ל החברה. "למרות מגפת COVID-19, שמרנו על רמות הפעילות העסקית והצגנו תוצאות ברף העליון של התחזיות שלנו, כשהחוזק הגיע מאמריקה. ראינו ביקוש גובר לפתרונות Network security gateways במטרה לתמוך בקיבולות גבוהות יותר ולהרחיב את השימוש בפתרונות VPN לגישה מרחוק. המשכנו לספק את הרמה הגבוהה ביותר של אבטחה ללקוחותינו כדי לאפשר להם לנהל את העסקים שלהם".

גיל שויד. ראובן קסטרו
"המשכנו לספק את הרמה הגבוהה ביותר של אבטחה". גיל שויד/ראובן קסטרו

שויד הוסיף כי "במהלך הרבעון, העבודה שלנו השתנתה לחלוטין. הצלחנו למרות מחסור ברכיבים בשרשרת האספקה וסגירה של חלק מהמרכזים הלוגיסטיים. עברנו כמעט לגמרי לעבודה מהבית ויצרנו סביבה חדשה שמאפשרת לצוותי המחקר והפיתוח וצוותי התמיכה הטכנית שלנו לעבוד מרחוק. צוותי המכירות שלנו פועלים גם הם מהבית ללא פגישות פיסיות עם הלקוחות. עברנו גם לפעילויות שיווק וירטואליות. המעבר היה חלק, אך קשה לאמוד את ההשפעות של הסביבה המשתנה על העתיד. אני רוצה להודות ללקוחות, השותפים והעובדים על המחויבות והמסירות שלהם", סיכם שויד.

ההכנסות של צ'ק פוינט ברבעון הסתכמו כאמור בכ-486 מיליון דולר, עלייה של 3.1% לעומת הרבעון המקביל. ההכנסות ממוצרים ורישיונות ירדו ב-2.3% לכ-110 מיליון דולר, בעוד שההכנסות ממנויי אבטחה גדלו ב-10.3% לכ-159 מיליון דולר. ההכנסות מתחום עדכוני התוכנה והתחזוקה הסתכמו בכ-218 מיליון דולר, עלייה של 1.2% מהרבעון המקביל.

לפי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (GAAP), הרווח התפעולי ירד ב-2.6% לכ-201 מיליון דולר, והרווח הנקי הסתכם ב-179 מיליון דולר, ירידה מינורית לעומת הרבעון המקביל. בנטרול סעיפים חשבונאיים שונים וביניהם התגמולים ההוניים לעובדים, הרווח הנקי Non-GAAP הסתכם ברבעון בכ-206 מיליון דולר, ללא שינוי בהשוואה לרבעון הקודם, אך הירידה במספר המניות על רקע הרכישה העצמית שצ'ק פוינט מבצעת הגדילה את הרווח למניה ב-10 סנטים לעומת הרבעון הקודם, ל-1.42 דולר.

במהלך הרבעון צ'ק פוינט רכשה כ-3 מיליון מניות של עצמה ב-325 מיליון דולר, כלומר לפי מחיר ממוצע של כ-108.3 דולר למניה שגבוה מעט מהמחיר הנוכחי, כ-104.4 דולר. שווי השוק של צ'ק פוינט הוא 14.9 מיליארד דולר.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון ב-359 מיליון דולר לעומת כ-379 מיליון דולר ברבעון המקביל. בסוף הרבעון היו לצ'ק פוינט בקופה קרוב ל-4 מיליארד דולר במזומנים והשקעות לטווח קצר וארוך.

מסיבת העיתונאים הרבעונית של צ'ק פוינט נערכה היום באופן וירטואלי באמצעות זום (למרות שלאחרונה דובר על פרצות אבטחה בזום, שויד ציין שבזום לוקחים ברצינות את נושא הסקיוריטי).

seperator

"התוצאות ברבעון יפות בכל קנה מידה, בטח בסביבה מטורפת כמו שחווינו ברבעון האחרון", אמר שויד. "התחלנו את הרבעון עם שלושה כנסים גדולים בבנגקוק, ניו אורלינס ו-וינה. היום, לדמיין 9,000 איש באולם אחד מצטופפים ומדברים על חדשנות, נשמע כמו מדע בדיוני או היסטוריה רחוקה. שניים ממרכזי הכנסים האלה הפכו אחר כך לבתי חולים חירום לחולי קורונה".

שויד תיאר כיצד צ'ק פוינט החלה לחוות את נושא הקורונה בסוף ינואר-תחילת פברואר, כשהסגר בסין השפיע על שרשרת האספקה. בהמשך ישראל הטילה מגבלות על טיסות ובידוד על השבים מחו"ל, ובעוד שעד סוף פברואר הכנסים והטיסות התנהלו כמעט כסדרם, בתחילת מרץ הם ירדו כמעט לאפס. באמצע מרץ צ'ק פוינט צמצמה את כוח העבודה שלה במשרד ל-50% והמשיכה לצמצם בהתאם להנחיות.

"במשך שבועיים בנינו סביבות עבודה שמאפשרת לעובדים לעבוד מהבית ולתמוך בלקוחות. בסוף הרבעון 99% מכוח העבודה שלנו תפקד היטב מהבית", אמר שויד. נכון להיום, לאור ההקלות האחרונות, כ-14% מעובדי צ'ק פוינט בישראל עובדים מהמשרדים והיתר מהבית".

במקביל שויד מזהה "עלייה דרמטית בהתקפות סייבר: אתרים שמנסים לייצר התקפות פישינג מנסים למשוך אנשים לאינפורמציה על המגפה. יצירת דומיינים שאנשים יחשבו שייכנסו לזום אבל למעשה יורידו Malware . אפליקציות שמדמות את ה- WHO . המון התקפות שמתחזות למידע וקשר סביב הקורונה. לביזנס שלנו זה בהחלט ייצר ביקוש, ראינו עלייה של 20% לשירותים טכניים שלנו כתוצאה מחיבור אנשים מרחוק, זה משהו שאנחנו עושים כבר 20 שנה ופתאום יש עלייה מטורפת".

לדבריו, "אני לא חושב שהגענו לשיא בהתקפות. האקרים מבינים את הפוטנציאל האמיתי וגם להם לוקח זמן לפתח כלים, הם לומדים סביבות חדשות. לדוגמה, מדינות נותנות סיוע כספי מרחוק, אונליין. זה מכרה זהב לפשע פיננסי בהיקפים עצומים. יש סט חדש של כלי עבודה וזהו כר נרחב להאקרים - אני מפרגן לזום וחושב שהם עושים עבודה פנטסטית, אבל הם תחת מתקפה מטורפת. עניין נוסף, אני לא אפשרתי לעובדים לבצע פיתוח מהבית כי רצינו לשמור על הקניין הרוחני של החברה. היום אנחנו וחברות אחרות, יותר פתוחים בנושא. רבים מוטרדים מהפתיחות של עבודה מרחוק. למומחי הסקיוריטי תהיה עבודה מאוד גדולה. יש בהחלט אתגרים חדשים".

צ'ק פוינט. יח"צ,
"ההאקרים לא הגיעו לשיא כוחם". משרדי צ'ק פוינט/יח"צ

כדוגמה לפעילות של צ'ק פוינט ברבעון שויד מציין לקוח, בית חולים גדול שבו רופאים נחשפו לחולי קורונה ונכנסו לבידוד בבית. בעזרת צ'ק פוינט נוצר פתרון שמאפשר לרופאים לנטר מהבית את חולי הקורונה שמאושפזים בבית החולים.

שויד מזכיר גם את הפעילות הקהילתית של צ'ק פוינט בתקופה האחרונה. "אנחנו עוברים תהפוכות ואתגרים, אבל מסביבנו יש אנשים שהחיים שלהם הרבה יותר קשים. היינו חלק ממייסדי עמותת 'ושמרת', שהבינה שהנקודה הכי רגישה היא בתי האבות ובפרט הסיעודיים, בהם אנשים בסיכון נמצאים יחד ואין יכולות וציוד להתמודד עם המחלה. העמותה התגייסה לנהל את המשבר בהיקף פעילות מאוד גדול. המדינה התגייסה לעניין כמעט חודש אחרי ולשמחתנו אנחנו עובדים נהדר עם פרופ' גמזו. תרמנו לעוד 80 עמותות שונות סביב הקורונה, שלחנו ממתקים לבתי חולים. התגייסנו לעזור לעסקים קטנים: העובדים שמגיעים למשרדים מקבלים כמעט כל יום מתנה שמגיעה מעסקים קטנים - קנינו זרי פרחים, תפוזים, עוגות, ערכת משחקים לילדים. זה מחמם את הלב לעובדים ותומך בעסקים קטנים סביבנו".

"בסך הכול היה רבעון מאוד מעניין ומאתגר, אולי אחד הזמנים הכי מעניינים בימי חיינו. יש לנו עובדים באיטליה, ספרד, סין ואנגליה - מדינות שסבלו מאוד במשבר, וזה השפיע על התוצאות העסקיות בחלק מהן. למרות כל זאת ייצרנו הכנסות ורווח בתחום העליון של התחזיות ויצאנו עם קו מוצרים חדש".

על הפעילות בארה"ב שהציגה חוזק ברבעון, שויד אומר כי "בארה"ב היה רבעון טוב מאוד בכל קריטריון, ואני רוצה לקוות שהיה יכול להיות עוד יותר טוב בלי הקורונה. צריך לזכור שהשינויים הדרמטיים שם החלו רק בסוף הרבעון, ארה"ב פעלה עד 20 במרץ בצורה פתוחה ובסוף שבוע אחד עברו ממאה לאפס. ההשפעה ברבעון הייתה עדיין קטנה. זכינו לכמה לקוחות חדשים בארה"ב - אחת מלקוחות המזון הגדולות בעולם, קמעונאי מהגדולים בעולם. יש לנו הצלחות יפות בארה"ב ואנחנו מקווים שזה ימשיך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully