טבע מנפצת את התחזיות לרבעון ומאשררת תחזיות לשנה כולה

חברת התרופות בניהולו של קאר שולץ מציגה תזרים מזומנים חופשי של 551 מיליון דולר. טבע רשמה ברבעון הראשון הכנסות של 4.4 מיליארד דולר, על רווח נקי של 76 סנט למניה. הפחיתה את החוב ל-24.3 מיליארד דולר

גיא בן סימון
07/05/2020

חברת התרופות טבע הישראלית פרסמה היום (א') את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2020. ועקפה את התחזיות גם ברווח וגם בהכנסות. החברה אישררה את התחזיות לשנה כולה, ומציגה תזרים חופשי של 551 מיליון דולר.

טבע רשמה ברבעון הראשון הכנסות של 4.4 מיליארד דולר, על רווח נקי של 76 סנט למניה. תחזיות האנליסטים היו להכנסות של כ-4.15 מיליארד דולר על לרווח נקי (Non-GAAP) בסך 59 סנט למניה, בדומה לרבעון המקביל בתקופה המקבילה אשתקד.

בכל חמישי

הטבות ואטרקציות ב-10 ₪ בלבד - רק באפליקציית וואלה!

בשיתוף Poalim Wonder
קאר שולץ, מנכ"ל טבע ואלי כהן, לשכת ראש הממשלה, ירושלים, 19 בדצמבר 2017. ללא קרדיט, מערכת וואלה! NEWS
התעשייה מגיבה לאתגר. קאר שולץ(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)

בסך הכול הסתכם הרווח הנקי Non-GAAP ב-835 מיליון דולר, עלייה של 27.7% מהרבעון המקביל. לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), טבע רשמה רווח נקי רבעוני של 69 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של 105 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפרש בין התוצאות GAAP ל-Non-GAAP כולל בין היתר הפרשה בסך 724 מיליון דולר שמיוחסת ברובה (649 מיליון דולר) לנכסים בלתי מוחשיים שרובם קשורים לתרופה אוסטדו כטיפול בסינדרום טורט.

עניין משמעותי יותר מעקיפת התחזיות הוא העובדה שטבע מאשררת את התחזית השנתית שלה, שניתנה לפני שמגפת הקורונה התפשטה ברחבי העולם. טבע צופה רווח בטווח של 2.55-2.3 דולרים למניה, הכנסות בטווח של 17-16.6 מיליארד דולר, EBITDA של 4.9-4.5 מיליארד דולר, ותזרים חופשי של 2.2-1.8 מיליארד דולר. טווח תחזית ההכנסות משקף אפשרות לצמיחה ב-2020, לראשונה מאז 2017.

ברבעון הראשון, ה-EBITDA הסתכם בכ-1.4 מיליארד דולר, עלייה של 19% מהרבעון המקביל. תזרים המזומנים מפעילות הסתכם ברבעון ב-305 מיליון דולר, לעומת 112 מיליון דולר ברבעון המקביל, בזכות העלייה ברווחיות התפעולית בחלק מתחומי הפעילות וירידה בתשלומי התמריצים מבוססי הביצועים לעובדים. התזרים החופשי הגיע ל-551 מיליון דולר, עלייה של 53%. בסוף הרבעון עמד היקף החוב של טבע על 26.1 מיליארד דולר (חוב נטו של 24.3 מיליארד דולר), ירידה של כ-805 מיליון דולר ברבעון בעיקר בשל פירעון אג"ח בהיקף 700 מיליון דולר. רוב החוב של טבע הוא לטווח ארוך והמח"מ הממוצע הוא 6.6 שנים.


קאר שולץ, נשיא ומנכ"ל טבע, אמר : "2020 הביאה עמה משבר בריאות עולמי חסר תקדים, שהשפיע על כל המדינות והתעשיות, לרבות תעשיית התרופות, הממלאת תפקידים רבים בהתמודדות עם המגיפה. בעת שהתעשייה שלנו מגיבה לאתגר, אנו מקבלים תזכורת על החשיבות של אספקה ​​אמינה של תרופות גנריות באיכות גבוהה העונה על ביקושים קריטיים.

"טבע הגיבה לאתגר זה על ידי תמיכה במאמצים של ממשלות ושירותי בריאות כדי לרסן את השפעת הנגיף. עשינו זאת תוך נקיטת צעדים משמעותיים לשמירה על בריאותם ורווחתם של עובדינו, אשר פעלו במרץ בכדי להבטיח כי כל מתקני הייצור וההפצה שלנו יישארו פתוחים כדי לאפשר אספקה ​​בטוחה של תרופות וחומרים כימיים פעילים ללקוחותינו, ולמיליוני מטופלים ברחבי העולם".

  • טבע
  • קאר שולץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully