וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאומי קארד משיקה שירות קנייה בטוחה באינטרנט בכרטיסי אשראי

14.1.2003 / 12:48

השירות החדש נועד לספק לאתרי אינטרנט הגנה מפני הכחשות של עסקות - בשונה מהמצב הנהוג כיום בעסקות טלפוניות ובעסקות אינטרנט לא מאובטחות

חברת לאומי קארד השיקה שירות חדש של "קנייה בטוחה" באינטרנט לבתי עסק, המאפשר להם לסלוק עסקות בטוחות באינטרנט, על-פי התקן החדש של ויזה העולמית - Verified by Visa, וליהנות מהגנה מפני הכחשות עסקה.

החברה החלה להפעיל לפני כחצי שנה את שירות Verified by Visa למחזיקי כרטיסי ויזה שלה. עד כה ניתן היה לבצע עסקות באמצעות התקן הזה רק בבתי עסק בעולם, שאימצו את התקן. מעתה, לאומי קארד מאפשרת גם לבתי עסק בישראל להציע את השירות למחזיקי הכרטיסים.

Verified by Visa הוא תקן חדש יחסית של ויזה העולמית, המאפשר ללקוחות ויזה לאשר כל קנייה באינטרנט באמצעות סיסמה סודית אישית. בעת קנייה באתר התומך בתקן, מופיעה על המסך קבלה עם פרטי הקנייה, והלקוחות מתבקשים להקליד סיסמה סודית לאימות זהותם. הדבר דומה לשימוש בכספומט, המחייב הקשת קוד סודי על מנת למשוך כסף באמצעות כרטיס האשראי.

אתר קנייה המצטרף לשירות נהנה מיידית מהגנה מפני הכחשות של עסקה (עסקה ב"מסמך חסר"), בשונה מהמצב הנהוג כיום בעסקות טלפוניות ובעסקות באינטרנט שלא באמצעות התקן החדש. טרם הפעלת השירות, שיעור הכחשת עסקות בכרטיסי אשראי המבוצעות באינטרנט גדול פי 16 מהכחשות וביטולי עסקות רגילות (פנים-אל-פנים).

מנתוני עדכניים של השוק הבינלאומי בתחום זה, עולה כי בארה"ב פועלים יותר מ-60 מתוך מאה בתי העסק המובילים ברשת עם התקן החדש של ויזה, וכ-6,000 מנפיקים של כרטיסי אשראי בארה"ב כבר אימצו את התקן. גם באירופה ובאזור אסיה פסיפיק יש בחודשים האחרונים גידול חד במספר בתי העסק והמנפיקים שפועלים על פי התקן.

ההערכה היא כי הפעלת התקן העולמי של ויזה על ידי לאומי קארד גם בבתי עסק בישראל תביא להגדלת היקף העסקות באמצעות האינטרנט בישראל. לבתי עסק שיתקינו את המערכת החדשה, מציעה החברה חודשיים ראשונים של פעילות ללא תשלום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully