וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסתמנת פשרה בעניין תקן 15: הסעיפים הנוגעים לטיפול בהשקעות בחברות מוחזקות יוצאו ממנו

אלי דניאל

14.1.2003 / 16:42

תיבדק האפשרות לעגן סעיפים אלה בתקן נפרד או לחילופין להכניס שינויים לגילוי דעת 68; ביום ראשון הקרוב תקיים הוועדה המקצועית של המוסד לתקינה הצבעה על התקן - מסתמן רוב למצדדים בפשרה



בעקבות הדיון שקיימה היום הוועדה המקצועית של המוסד הישראלי לתקינה חשבונאית, דיון בו נטלו חלק גם נציגי איגוד הבנקים, לשכת התאום של הארגונים הכלכליים והתאחדות התעשיינים, מסתמן שינוי במתכונתו הקיימת של תקן 15.



על פי ההצעה שזכתה לתמיכה רבה, אם כי לא מלאה, יוצאו מהמתכונת הנוכחית של תקן 15 הסעיפים הקשורים לאופן הטיפול בהשקעה בחברה מוחזקת שאינה חברה בת - סעיפים 111, 112 ו-119. על פי הצעה זו, תקן 15 ייכנס לתוקף באופן מיידי, כך שהוא יחול על דו"חות החברות הציבוריות החל משנת 2003, בעוד שהסעיפים שעוררו את התנגדותם של הבנקים וגופים נוספים, ידונו במסגרת תקן חדש שיפורסם בעתיד, או לחילופין - יבוצע תיקון בגילוי דעת 68.



ביום ראשון הקרוב בשעה 11:00 תתכנס הוועדה המקצועית בכדי להחליט האם לקבל חלק מהשינויים אותם ביקשו המעוניינים בדבר לבצע בתקן 15. לפי שעה מסתמן רוב ל"הצעת ההפרדה", אשר זכתה לכינוי "אלטרנטיבת כספי", לאור ההערכה כי איגוד הבנקים המיוצג ע"י עו"ד רם כספי, לא יתנגד לה.



בדיון שנערך היום השתתפו, בין היתר, ויקטור מדינה (מנכ"ל בנק המזרחי ), זאב אבלס (יו"ר בנק אגוד ), פרדי וידר (מנכ"ל איגוד הבנקים) ועו"ד כספי. הבנקים הגישו לוועדה חוות דעת שהוכנה ע"י אריה עובדיה ופרופ' יהושע רונן, אותה הם תמכו במחקרים אמפיריים, ולפיה התוספות שהוכנסו לתקן 15 בנוגע לחברות מוחזקות, אינן במקומן. כן נטל חלק בדיון שהתקיים היום - פנחס קימלמן (סמנכ"ל הכספים של אסם ).



דובר רשות ניירות ערך התייחס לדיון שנערך בוועדה המקצועית של המוסד לתקינה ומסר ל-TheMarker כי "תקן 15 אינו גורע כהוא זה מהמצב החוקי הקיים - גילוי דעת 68 ו-11 הנקודות שהופיעו במסמך רשות ניירות ערך מנובמבר 2001. להפך, הוא משפר אותו. התקן המקורי אושר ע"י רשות ניירות ערך ומבחינתה, כל החלטה שתקבל הוועדה המקצועית תהיה מקובלת, בין אם הוועדה תחליט על חזרה לתקן המקורי ובין אם היא תאמץ גירסה אחרת שלו". הדובר הוסיף כי "ממילא, הרשות אוכפת בפועל את כללי הגילוי הנאות בהקשר זה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully