וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטית האינטרנט הולי בקר נחקרת בחשד כי העבירה לבעלה מידע שלא כדין

דפנה מאור

15.1.2003 / 12:15

החקירה מתמקדת בחשד כי בקר, אנליסטית בכירה בליהמן ברדרס, העבירה לבעלה, סוחר בקרן גידור, דו"חות מחקר לפני פרסומם

הולי בקר, אחת מאנליסטיות תחום האינטרנט הידועות בוול סטריט, נחקרת על ידי רשות ני"ע בארה"ב בחשד כי העבירה מידע לבעלה, סוחר מניות בקרן גידור. החקירה מתמקדת באפשרות שבן זוגה של בקר, מייקל צימרמן, ביצע סחר במניות על פי מידע המוגדר כפנימי.

בקר, אנליסטית של ליהמן ברדרס, לא הפכה לכוכבת בתקופה בה היתה בועת האינטרנט בשיאה בדומה לאנליסטים כמו הנרי בלודג'ט ומרי מיקר. אולם בניגוד לעמיתיה, אשר תקעו בשופרן של מניות האינטרנט, היא היתה אחת הראשונות אשר הטילו ספק בכוחן של חברות אינטרנט כיאהו, AOL ואמזון, וזכתה על כך להערכה רבה. בעברה התמחתה בניתוח של חברות בענף מוצרי הצריכה.

מאז יוני 2002 לא פירסמה בקר כל דו"חות מחקר. הרשויות הפדרליות בארה"ב מנסות לקבוע אם צימרמן ידע על דו"חות שכתבה אשתו לפני שהם פורסמו בקרב לקוחות ליהמן ואם הוא ניצל את המידע כדי לעשות רווחים מסחר במניות.

בחקירה נבדקות עסקות מסחר שביצעה קרן SAC קפיטל, בה משמש צימרמן כסוחר, במניות של אמזון ביוני ויולי 2000. באותם חודשים פירסם ליהמן ברדרס דו"חות מחקר, ובעקבותיהם נפלו המניות. אחד הדו"חות נכתב על ידי בקר עצמה, ואחר על ידי אנליסט האג"ח של ליהמן, ראווי סוריה.

בדו"ח של סוריה, שפורסם ביוני, הובע ספק לגבי בריאותה של אמזון, ולמחרת היום נפלה מניית החברה ב-19%. מניית אמזון נפלה ב-9% גם יום לפני פרסום הדו"ח. ביולי הורידה בקר המלצת קנייה על מניית אמזון ל"נייטרלית", ומניות אמזון נפלו ב-13% ביום למחרת.

אם בקר העבירה לבעלה את תוכנם של דו"חות המחקר לפני שפורסמו, היא הפרה בכך חובת אמונים לבנק וללקוחותיו. כמו כן, מהווה פעולה כזו עבירה על חוקי הנאסד"ק ובורסת ניו יורק. לפי מקורות של "ניו יורק טיימס", היה בביתם של בני הזוג מחשב משותף, שהיה מקושר למשרדי ליהמן ברדרס, עם גישה לדו"חות המחקר של האנליסטים של הבנק, כולל דו"חות שטרם הופצו. צימרמן עצמו עלול לשאת באחריות פלילית בשל שימוש לרעה במידע שאינו פומבי לצרכיו שלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully