וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צבר ההזמנות של אורמת צפוי לספק תזרים של מעל ל-75 מיליון דולר בשנה

אילן מוסנאים

15.1.2003 / 12:35

כך מעריך האנליסט שי בן עמר מבנק המזרחי; מעניק למניה המלצת "קנייה" במחיר יעד הגבוה בכ-34% ממחירה בבורסה

המגמה החיובית אותה הציגה אורמת ב-2002, עם צמיחה של 84% בהכנסות ומעבר לרווח נקי מפעולות נמשכות של 12.4 מיליון שקל, צפויה להימשך גם ב-2003. כך מעריך האנליסט שי בן עמר מבנק המזרחי.

בבנק המזרחי מעריכים כי החברה תציג בשנה הבאה צמיחה של 35% בהכנסות ל-114 מיליון דולר וגידול של 30% ברווח הנקי ל-16.1 מיליון דולר. הצמיחה בהכנסות בשנה הבאה תבוא בעיקר בזכות האיחוד המלא של התוצאות של תחנת הכוח באורמסה, שיפורים בתחנות בריידי, ניקרגואה ואורמסה וגידול ניכר במכירות מוצרים בעקבות שני חוזים עליהם חתמה החברה בניו זינלנד וקוסטה ריקה.

בן עמר מציין כי היוון תזרים המזומנים של החברה ל-10 השנים הבאות במחיר הון משוקלל של 9.6%, בניכוי ההתחייבויות הפיננסיות ובתוספת הנכסים העודפים, מבטא שווי כלכלי של 871 מיליון שקל לאורמת. משווי זה הוא גוזר מחיר יעד של 12.1 שקל למניה - הגבוה בכ-34% ממחיר המניה בבורסה.

האנליסט מציין כי אחרי שנתיים רצופות בהן הציגה ירידה בהכנסות, על רקע אימוץ אסטרטגיה חדשה של מעבר לבעלות עצמית על תחנות כוח לייצור חשמל ממקורות גיאו-תרמיים, החברה החלה ב-2002 לקצור את פירות המהפך האסטרטגי. לדבריו, עם הבשלת השינוי האסטרטגי, אורמת הופכת אט אט להיות פרת מזומנים עם נכסים מניבים בשווי כולל של כ-200 מיליון דולר, המבטאים צבר הזמנות של כ-1.74 מיליארד שקל (ממכירת החשמל) ואשר צפויים לספק לה תזרים מזומנים קבוע של מעל ל-75 מיליון דולר בשנה.

בבנק המזרחי מציינים כי מכירת הפעילות בקזחסטאן צפויה להשפיע בצורה חיובית ביותר על החברה ממספר היבטים: מיקוד החברה בפעילות הליבה של מכירת חשמל מתחנות כוח גיאו-תרמיות בבעלות עצמית; הורדת רמת הסיכון של החברה; ושיפור בשיעורי הרווחיות שלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully