וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדיט סוויס על טבע: ייתכן שהתחזיות שלנו שמרניות מדי

שירלי יום-טוב

15.1.2003 / 15:14

מותירים המלצת "תשואת יתר" במחיר יעד של 43 דולר; צופים צמיחה של כ-34% ברווח הנקי ברבעון הרביעי לכ-124 מיליון דולר והכנסות של כ-744 מיליון דולר

לקראת פרסום תוצאותיה של טבע לרבעון הרביעי ולשנת 2002 כולה, מציינים בבית ההשקעות קרדיט סוויס כי הם מצפים לתוצאות חזקות ברבעון זה, כמו גם בשנת 2003.

האנליסטים מדברים על רווח נקי של 46 סנט למניה (כ-124 מיליון דולר) ברבעון הרביעי - סנט אחד מעל תחזית הקונצנזוס. רווח נקי זה מייצג צמיחה של 33.8% על הרווח הנקי ברבעון המקביל - 34 סנט למניה. יחד עם זאת, הם מציינים כי תחזית זו עשויה להיות שמרנית ואומרים כי "אנו מאמינים שהתוצאות עשויות להיות חזקות יותר לאור שורת האישורים שקיבלה החברה בחודשים האחרונים - אלה כוללים את האוגמנטין, הפרמקס והאמוקסיצילין".

האנליסטים צופים צמיחה של 31.1% בהכנסות הרבעון הרביעי ביחס לרבעון המקביל, לרמה של 743.7 מיליון דולר. הם סבורים שצמיחה זו תושג בין היתר על ידי עלייה של 47.1% בהכנסות מהקופקסון וצמיחה של 32.8% בהכנסות מתחום הפארמה בכלל.

ההערכות לגבי שיעור הרווח הגולמי מדברות על צמיחה של 32.7% לרמה של 318.3 מיליון דולר, וצמיחה של 31.9% ברווח התפעולי לרמה של 152.3 מיליון דולר.

עסקי התרופות הגנריות בארה"ב בלבד צפויות לפי תחזיות האנליסטים להניב הכנסות של 382.2 מיליון דולר - צמיחה של 36.3% לעומת הרבעון המקביל. שיעור צמיחה זה נובע לדעתם מהשקת תרופות המאופיינות בשולי רווח גבוהים, כמו האוגמנטין. המכירות בארה"ב בכלל צפויות להסתכם ב-438.4 מיליון דולר - צמיחה של 35.6% ביחס לרבעון מקביל.

"אנו מאמינים כי בכל הנוגע לאוגמנטין, ההזדמנות היא מאוד משמעותית עבור טבע למרות שהיא נכנסה לשוק אחרי ג'נבה", הם אומרים ומעלים השערה לפיה נתח שוק של כ-40% לטבע עשוי להתברר כנמוך, וכי טבע עשויה לנגוס במכירות התרופה האנטיביוטית בשיעור אף גבוה יותר.

לגבי הקופקסון האנליסטים צופים שמכירותיה ברבעון הרביעי יסתכמו ב-56.3 מיליון דולר, צמיחה של 47.1% מהרבעון המקביל. זאת בהשוואה לצמיחה של כ-14.6% בלבד בשוק הקופקסון בארה"ב.

ומה לגבי ההמשך? בבית ההשקעות מציינים כי לטבע יש גרסאות גנריות לתרופות כמו הויקרופן, רבטול ואחרות, המייצגות פוטנציאל להמשך הצמיחה בהכנסות ב-2003. לגבי תרופת הרמרון, הנועדה לטיפול בדיכאון, הם מציינים כי המכירות השנתיות של מוצר זה מסתכמות ב-400 מיליון דולר. בהנחה שטבע תתפוס נתח שוק של 65% ותמכור את המוצר בהנחה של 35% על מחיר המוצר המקורי, זה עשוי לתרום לה 45-52 מיליון דולר לשורת ההכנסות בחצי השנה הראשונה, בה תיהנה טבע מבלעדיות במכירת הגירסה הגנרית. את ההכנסות האלה מתרגמים האנליסטים לתוספת של 4-7 סנט למניה.

בקרדיט סוויס ממשיכים להעניק לטבע המלצת "תשואת יתר" במחיר יעד של 43 דולר - פרמיה של כ-16% על מחירה הנוכחי. האנליסטים מציינים כי טבע מחזיקה בשילוב נדיר של מאפיינים חיוביים, ביניהם עמדה מובילה בתעשייה הגנרית, הנהלה מנוסה שהוכיחה את עצמה, צנרת גנרית עצומה שקיבלה דחיפה נוספת על ידי האוגמנטין, וצנרת מוצרים נוספת המיועדת למחלת הפרקינסון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully