פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מיקרוסופט: רובוטים יחליפו עיתונאים בתוכן של MSN

   כ-30 עורכים שמזינים את התכנים באתר יוחלפו על ידי רובוטים, שיבצעו את איסוף המידע מאתרי התוכן השונים. אחד המפוטרים: "שנים אני שומע שבינה מלאכותית תחליף אנשים, והנה זה קורה גם לי"

   חלון הפתיחה של דפדפני MSN מציג מאמרים בתחומים שונים ומתנהג, למעשה, כפורטל תוכן. עד כה הזינו עיתונאים ועורכים את התכנים באתר, אולם כל זה עומד להשתנות. הגרדיאן הבריטי דיווח היום (שבת) כי מיקרוסופט פיטרה עשרות עיתונאים ו"מינתה" במקומם רובוטים עם בינה מלאכותית שיבצעו את העבודה במקומם.

   מיקרוסופט אדג' (צילום מסך , מיקרוסופט EDGE)
   מעכשיו - רובוטים. מסך הבית של מיקרוסופט Edge מה-30/5/2020

   קרוב ל-30 עיתונאים בבריטניה קיבלו הודעה על הפסקת עבודתם, בשל רצונה של החברה להזין את התכנים בצורה אחרת, חסכנית יותר. יש לציין כי האתר MSN.com מדורג במקום ה-34 בעולם בין כל האתרים ובמקום ה-6 בין אתרי החדשות. הפיטורים יחולו מיולי, נוכח המגמה המסתמנת בעולם הטכנולוגיה להעביר כוחות ממוחות אנושיים לבינה מלאכותית.

   אחד המפוטרים ביטא את תחושותיו באכזבה: "כל השנים קראתי ופרסמתי מאמרים על כך שבינה מלאכותית תחליף את הידיים האנושיות - והנה, זה קורה גם לי". יש לציין כי מערכת MSN מורכבת רק מעורכי תוכן ולא מכתבי שטח. העורכים הללו מבצעים אגרגציה (איסוף מידע) מאתרים שונים ברחבי העולם, ובשל היעדר עבודה עיתונאית עצמאית מעדיפים במיקרוסופט לחסוך את עלויות ההעסקה.