הנהלת הבורסה החליטה: יום המסחר לא ייפתח

ועד עובדי הבורסה: "לאורך כל השבוע שעבר המשיכה ההנהלה להתנגח בהסתדרות ובוועד, חרף ההודעה המוקדמת המתריעה מפני צעדים ארגוניים". ההנהלה: "הוועד אינו מסתפק בבונוס של 15 מיליון שקלים"

רון שטיין
07/06/2020
צילום: לע"מ

עיצומים בבורסה לניירות ערך בתל אביב: ועד עובדי הבורסה הבורסה הודיע לעובדים כי "בהוראת ההסתדרות יום העבודה יחל היום, 7 ביוני 2020 בשעה 11:00", ולכן "כל העובדים מתבקשים לא להגיע לפני השעה הנקובה למקום העבודה". העיצומים הוחרפו וההנהלה הודיעה כי החליטה לא לפתוח את המסחר.

בהקשר זה הבהיר גורם המקורב לוועד העובדים בבורסה, בהתייחסו לתחילת המסחר, כי "העובדים יגיעו לבניין הבורסה, תהיה שם ישיבה - אסיפת עובדים - עם נציגי ההסתדרות, ותיקח בערך שעה מאז עד אשר תגיע לסיומה כשיחזור כל עובד לעבודתו, והמערכות יחלו לפעול".

ועד עובדי הבורסה הודיע הבוקר (א') לעובדי הארגון כי ביום 2 ביוני 2020 שיגרה ההסתדרות הודעה למנכ"ל, המוסרת כי לאור ההחלטה המצערת של ההנהלה לפרוש מהגישור, בכוונת ההסתדרות להפעיל את סכסוך העבודה בגין בונוס 2017 (סכסוך שהוכרז במאי 2019) ולנקוט בצעדים, החל מיום 7 ביוני". על כן הם פרסמו את ההנחיה שלא להגיע לעבודה היום לפני 11:00, כאשר הם מציינים במכתבם לעובדים כי "הודעה זו היא לכל עובדי הבורסה בכל המיקומים (בנין הבורסה, מתקן הגיבוי עבודה מהבית וכו')".

עוד בוואלה!

הסרת שיער ב-18 דקות בלבד: פיתוח ישראלי חדש מציג טכנולוגיה ייחודית

בשיתוף לאונרדו קוסמטיקה
ריב ארוך עם הוועד. איתי בן זאב(צילום: דני מרון)

בוועד טענו עוד כי "לאורך כל השבוע שעבר, המשיכה ההנהלה להתנגח בהסתדרות ובוועד, וחרף ההודעה המוקדמת המתריעה מפני צעדים ארגוניים, נמנעה ההנהלה, בראשות המנכ"ל, מלנקוף אצבע או לחזור בה מההחלטה לפוצץ את הליך הגישור".

עוד לדבריהם, "אם המנכ"ל חושב כי שינוי מבנה הבורסה פירושו צבירת רווחים, אופציות, מענקים, והלוואות עומדות - לו ולחברי ההנהלה, על חשבון גרגרים שהוא מפזר, ברוב חסדו, לציפורים בכלוב - הוא טועה. אחרי איפוק שנמשך כבר חודשים ארוכים, החליטה ההסתדרות, בתיאום עם ועד העובדים, על נקיטת עיצומים על בסיס סכסוך העבודה שעניינו בונוס 2017".

בין הוועד בבורסה לבין המנכ"ל איתי בן זאב יש ריב ארוך. עובדי הבורסה, מהמתוגמלים ביותר במשק, כשעלות שכרם הממוצעת לחודש עומדת על כ-50 אלף שקל, נקלעו לסכסוכים עם ההנהלה, ואף סבלו לפני חודשים אחדים מכך שההסתדרות לא אפשרה להם להשבית מסחר. עתה זה מתאפשר.

על פי העובדים "ההסכם הקיבוצי משנת 2017 קבע מפורשות כי ככל שהצדדים לא יגיעו להסכמות בנוגע לבונוס השנתי, העובדים יהיו זכאים להכריז על סכסוך עבודה ולנקוט בעיצומים".

המאבק הנמשך עם ועד העובדים בבורסה, ועם ההסתדרות, קורה בצל הפיכתה של הבורסה מגוף שאינו למטרות רווח ושבשליטת הבנקים וחברה פרטית למטרות רווח שבשליטת קרנות השקעה זרות. הבורסה עצמה אף הונפקה למסחר אצלה, כשמאז ההנפקה היא רשמה עליות שערים ניכרות. כיום שווה הבורסה כ-1.55 מיליארד שקל, יותר מפי שניים מהמחיר שלפיו הונפקה בקיץ שעבר. לא רק זאת, העיצומים והמאבק החוזר עם הוועד וההסתדרות תופסים את הבורסה לאחר שהמניה שלה טיפסה מתחילת השנה בכ-34%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully