וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשוק ההון מעריכים: שלמה אליהו ותשובה העמידו למוזס הלוואות חילוץ

ענת ביין-לובוביץ'

10.6.2020 / 16:36

כדי לסייע לו לפרוע הלוואה בסך כ-200 מיליון שקל שהוא חב באופן אישי לבנק הפועלים, גורמים בשוק ההון טוענים כי שורה של אנשי עסקים נחלצו לעזרת נוני מוזס על-ידי מתן הלוואות אישיות. שלמה אליהו ויצחק תשובה בחרו שלא להתייחס לדברים

קרדיט: "המקור", רשת 13

גורמים בשוק ההון טוענים כי שורה של אנשי עסקים נחלצו לעזרת נוני מוזס על-ידי מתן הלוואות אישיות, כדי לסייע לו לפרוע הלוואה בסך כ-200 מיליון שקל שהוא חב באופן אישי לבנק הפועלים. בין אנשי העסקים ששמם הוזכר בהקשר זה, נמנים בין היתר שלמה אליהו שבחר שלא להתייחס לנושא, כמו גם יצחק תשובה שאף הוא בחר שלא להתייחס לדברים המיוחסים. עוד נציין כי ניסיונות לברר עם ינון אנגל מנכ"ל קבוצת ידיעות אחרונות פרטים בנושא זה, נענו בסירוב ואף בטריקת טלפון.

כאמור, מהתביעה נגד מוזס עולה כי הוא יצר לקבוצת ידיעות אחרונות כמילארד שקל חובות בגין סחר במטבעות ובחוזים עתידיים. חוב זה עלול אולי לסכן את החברה. במקביל פעל מוזס גם דרך חשבונו האישי וגם בו נוצר חוב בהיקף של מיליוני שקלים. מכיוון שידיעות אחרונות היא חברה פרטית קשה מאוד לדעת עד כמה אם בכלל חמור מצבה הכספי כמו גם מצבו האישי של מוזס.

גם לא ברור מתי בדיוק הוא נזקק לכסף. כתב התביעה שופך מעט אור על הנושא: מוזכרת בה הכתבה של רביב דרוקר ב-2018 בה דיווח כי ב-2013 מוזס היה חייב לבנק הפועלים סכום של כ-200 מיליון שקל. דוד ליבר מתייחס לאירוע זה כאל הנקודה בה הבין שמוזס לא רק ייצר חובות גדולים לידיעות אחרונות אלא גם חייב סכומים גדולים של כסף בעצמו ושסחר במטבעות ובחוזים באופן אישי במקביל למסחר שניהל תחת כנפי ידיעות אחרונות.

נוני מוזס מגיע ללהב 433, 16 בינואר 2017. מגד גוזני
עוד סיטואציה עם סימני שאלה אתיים. נוני מוזס/מגד גוזני

מיותר לציין שכמי שמנהל עיתון יומי ועיתון כלכלי (כלכליסט) מוזס אחראי לסיקור של החברות שבבעלות אותם אנשי עסקים שעל פי מקורות סייעו לו במתן הלוואות אישיות.

עד כמה סיטואציה כזאת עלולה להיתפס בעייתית? נזכיר כי רק לאחרונה נקלע יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק, לקשיים - נושא שסוקר בעיתונים של קבוצת ידיעות אחרונות ובעיקר בעיתון "כלכליסט" וכך גם מאבקי כוח ניהוליים בצמרת חברת הביטוח מגדל של שלמה אליהו.

*** חזקת החפות: ההליכים המשפטיים בעניינו של ארנון (נוני) מוזס הם בעיצומם. מוזס הוא בגדר חשוד, מכחיש בתוקף את המיוחס לו, ועומדת לו חזקת החפות.

*** גילוי מלא: "גלובס" הוא מתחרה של "ידיעות אחרונות" ו"כלכליסט". בשנת 1997 רכש אליעזר פישמן, בעל השליטה הקודם ב"גלובס", מניות ב"ידיעות אחרונות" בשיתוף משפחת בר און, מבעלות השליטה הנוכחיות בעיתון. כיום מדובר בהחזקה עקיפה ומשורשרת ללא זיקה אפקטיבית למניות "ידיעות אחרונות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully