וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשכת היציבות בדולר: היציג נחלש לרמה של 4.826 שקלים

אמיר טייג

16.1.2003 / 16:05

היורו רשם עלייה של 0.13% ל-5.1 שקלים; אפיקס: היקפי מסחר דלים; הדולר עשוי לחזור לרמה של 4.6 שקלים עם סיום העימות בעיראק

הדולר היציג נחלש היום בשיעור של 0.21% לעומת היציג של אתמול ונקבע ברמה של 4.826 שקלים. לאחר קביעת היציג נסחר הדולר ביציבות. מאז יום חמישי שעבר, כאשר קפץ הדולר מעל רמת ה-4.8 שקלים, נסחר המטבע האמריקאי ביציבות סביב רמתו הנוכחית. היורו, כדרכו בימים האחרונים, רשם עליות והוסיף 0.13%, כך שהמטבע האירופי היציג נקבע על 5.1 שקלים. לאחר קביעת היציג ממשיך היורו להתחזק ב-0.1% ועולה לרמה של 5.104 שקלים.

מדד המחירים לצרכן המסכם לשנת 2002 שפורסם אמש, ועמד בתחום התחזיות, לא השפיע מהותית על הדולר והיורו אשר הוסיפו להיסחר ברמה דומה לרמה בו נסחרו לפני פרסום המדד.

מחדר המסחר של אקסלנס מוסרים כי היקפי המסחר דלים יחסית היום, ללא פעילות משמעותית של אף גוף ספציפי. הדולר עלה מדרגה בתחילת השבוע לחזר לרמתו מאמצע אוקטובר, מציין אבי שריר מאסקלנס, ומוסיף כי עליית המדרגה היא בעקבות רמת אי הוודאות שעלתה לקראת הבחירות והתקרבות העימות הצפוי עם עיראק. "מוקדם עדיין לדבר על רמת הדולר אחרי המלחמה, מאחר שלא ניתן לחזות כיצד תצא ארה"ב מהעימות", אומר שריר, ומזכיר כי על הפרק יש עדיין את הבחירות.

מחדר המסחר של אפיקס נמסר כי הבנקים הזרים עדיין לא חזרו באופן רשמי לשוק המט"ח הישראלי, וניתן לראות כי כאשר אחד מהם מזהה הזדמנות בשוק, מיד ניכרת עלייה בהיקפי המסחר באותו היום. להערכת סוחרי אפיקס, הבנקים הזרים מחכים בעיקר להתבהרות המצב בעיראק, לטוב או לרע, וזאת על מנת שישובו להיקפי המסחר שאפיינו אותם בעבר. להערכת אפיקס, מלחמה בעיראק לאו דווקא תחליש את השקל, מכיוון שבמידה שהאמריקאים יסיימו את המלחמה תוך זמן קצר, יקטן הביקוש לשקל ויש לצפות לייסוף חד בשער החליפין עד לרמה של 4.60 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully