וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנקים הסכימו להקצות אשראי לכבלים

ערן גבאי

16.1.2003 / 15:15

ימתינו למכירת נכסי תבל בנטוויז'ן ובגלובקול; מכירת ההחזקות של תבל בנטוויז'ן ובגלובקול תממן חוב של כ-100 מיליון שקל

הבנקים מסכימים להקצות לכבלים אשראי מבלי שיימכרו, בשלב ראשון, נכסי תבל בחברות נטוויז'ן (46%) וגלובקול (50%), זאת, תחת בטחונות של מכירת הנכסים על פי שוויים בהערכות שהועברו בעבר לנאמן תבל, צבי יוכמן.

הבנקים היו אלה שהסכימו שיוכמן ימתין עם מכירת הנכסים בתבל עד למקסום מחירי המכירה. על פי תוכנית המימון המתגבשת בכבלים, מכירת ההחזקות של תבל בנטוויז'ן ובגלובקול תממן חוב של כ-100 מיליון שקל.

יוכמן בבקשתו להארכת צו הקפאת ההליכים בדצמבר כתב "כי בשלב זה מומלץ לעכב את הליכי המכירה עד שיבשילו התנאים ותיווצר האווירה המתאימה למקסום התמורה בעדם".

ידוע כי יוכמן שוקל למכור את כל חבילת המניות בחברות נטוויז'ן וגלובקול ולהעביר שליטה של 100% מהמניות לגוף אחד. בגלובקול קיימת זכות סירוב ראשונה וזכות הצטרפות (Tag Along) לקבוצת פישמן, ובנטוויז'ן עומדות זכויות אלה לאלרון.

כבר בסוף אוקטובר הגיש יוכמן לבית המשפט את ההערכות השווי שקיבל עבור נכסי תבל המוצעים למכירה והציג את התרחישים הפסימיים שקיבל למכירת הנכסים. מחיר המינימום שנקבע עבור מכירת המניות בנטוויז'ן הוא לפי שווי חברה של 26 מיליון דולר ועבור גלובקול הוא לפי שווי חברה של 18 מיליון דולר. מחירים אלה משקפים מימון אפשרי של כ-22 מיליון דולר לפתרון הסדר הנושים בתבל.

בעניין המכרז על מניות נטוויז'ן, בכוונת אלרון, על פי ההערכות בשוק, להצטרף למכירת המניות בנטוויז'ן, בהתאם לזכות ההצטרפות (Tag Along) המוקנית לה, אם העסקה תשקף לחברת האינטרנט שווי חברה גבוה.

העלייה החדה במחיר מניית אינטרנט זהב בימים האחרונים אינה אמורה להשפיע על הערכת השווי של נטוויז'ן מאחר ששוויה של אינטרנט זהב בעת ביצוע הערכת השווי - כ-20 מיליון דולר - לא שימש כפרמטר בקביעת שווי נטוויז'ן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully