וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקורונה הגיעה לאקדמיה: קורס "לחסן את העסק" באוניברסיטת בן גוריון

22.6.2020 / 10:45

בעקבות משבר הקורונה החליטה הפקולטה לניהול באוניברסיטת בן- גוריון לפתוח קורס, בו הסטודנטים יעזרו לעסקים קטנים ובינוניים לצלוח את ההשלכות הכלכליות של הקורונה

המשבר הכלכלי שפקד את המשק הישראלי בגלל נגיף הקורונה ילווה את החברה בישראל עוד זמן רב. לעסקים הקטנים בעיקר תקופה דרמטית שכן בימים אלה ממש קבלת ההחלטות שלהם תשפיע אם העסק שלהם ישרוד או יקרוס. עקב כך החליטו בפקולטה לניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב לפתוח אד-הוק קורס מיוחד לסיוע לעסקים הקטנים.

במסגרת הקורס הסטודנטים ישתמשו בארגז הכלים שרכשו בלימודיהם וייתנו ייעוץ לבעלי עסקים קטנים כיצד להתמודד עם אתגרי המשבר הכלכלי שמתלווה לקורונה. התהליך יכלול ניתוח מעמיק על העסק וניהולו כדוגמת ניהול פיננסי וחדשנות בעסק, אמצעים לשיפור והתייעלות עסקית, אפשרויות המימון לעסק והמענקים הקיימים, תזרים מזומנים ודוחות כספיים.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב. יח"צ האוניברסיטה,
יעזור גם לסטודנטים וגם לבעלי העסקים. אוניברסיטת בן גוריון בנגב/יח"צ האוניברסיטה

הקורס נבנה ומלווה על ידי פרופסור מוסי רוזנבוים, ראש המחלקה לניהול, והחונך העסקי לביא קייט - מנהל מעוף באר שבע ונגב מערבי. "לחסן את העסק" נוצר מתוך גישה חברתית בה מאמינה הפקולטה והוא מאפשר לסטודנטים היכרות עם המגזר העסקי בישראל, בדגש על עסקים קטנים ובינוניים המרכיבים 99.5% מהשוק הכולל.

מלבד ההכרה של הסטודנטים את המגזר העסקי , הם זוכים להבין ולהשפיע על המשבר הכלכלי ולסייע לעסקים להבין ולהתמודד עם הכלים העומדים לרשותם. בסיום הקורס הסטודנטים יידרשו ליישם את הנלמד בניתוח וכתיבת תוכנית ליציאה מהמשבר לעסק שהם בחרו ומלווים לאורך כל התקופה.

"מבחינה אקדמית מדובר בתפיסה חדשנית, הכוללת גם למידה התנסותית וגם למידת עמיתים " מסביר פרופ' רוזנבוים, ומוסיף ש"זהו מצב שבו כל המשתתפים זוכים: גם העסקים שמקבלים ארגזי כלים ומשאבים להתמודדות עם השלכות המשבר וגם הסטודנטים שרוצים לתרום לסביבה ולקבל השכלה פרקטית, כלים מעשיים ליום שאחרי התואר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully