בנק ישראל מאפשר את דחיית תשלומי המשכנתא עד סוף 2020

הבנק הודיע כי מי שכבר דחה את התשלומים יוכל להאריך את התקופה גם ליותר מ-6 חודשים, ומי שעדיין לא דחה יוכל לבקש זאת עד סוף אוקטובר. הלוואות צרכניות יידחו לתקופה של עד חצי שנה ללא שיקול דעת מהבנק

וואלה! כסף
עריכה: ירדנה עובדיה פוקס

בסרטון: ראש הממשלה מציג את התכנית הכלכלית, 9.7.

אם דחיתם את תשלום המשכנתא, תוכלו להמשיך לדחותו עד סוף 2020, גם אם הדחייה עולה על 6 חודשים - כך הודיע היום (שני) בנק ישראל. לקוחות שטרם דחו את התשלומים ומעוניינים לעשות זאת, יוכלו לדחותם לתקופה של עד 6 חודשים, אם יגישו את הבקשה עד 30 באוקטובר. באשר להלוואות צרכניות עד 100 אלף שקל, הלקוחות יוכלו לדחות אותן למשך זמן דומה ללא שיקול דעת הבנק, כשבמתווה הקודם עמדה התקופה על 3 חודשים. בין החודשים מרץ-יוני דחו הבנקים הלוואות לכ-553 אלף לקוחות בכל מגזרי הפעילות, בסך מצטבר של כ-7 מיליארד שקל.

עם זאת, יש להדגיש כי דחיית המשכנתא אינה פעולה בעמלה אך היא כן כרוכה בריביות המשתנות לפי גובה המשכנתא וסוגה. במילים אחרות, לפני שאתם דוחים את המשכנתא, חשוב לבדוק עם נציגי הבנק מהו הסכום המצטבר שיתווסף לה.

טוב לדעת (מקודם)

לחיות בלב שקט: אבחון מדויק ומהיר שחוסך זמן ומציל חיים

לכתבה המלאה
"על הלווה לשקול את הדחייה על היבטיה השונים". נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון (צילום: רויטרס)

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, אמר: "אנו פועלים ונוסיף לפעול בכל הכלים שברשותנו על מנת לתמוך במשק ובפעילות הכלכלית ברקע המשבר. הארכת מתווה דחיית ההלוואות מאפשרת מרווח נשימה נוסף ותקל על משקי בית והעסקים שנפגעו לצלוח את תקופת המשבר. עם זאת ראוי לזכור כי אשראי הוא שונה ממענק ויש לפרוע אותו, ועל הלווה לשקול את הדחייה על היבטיה השונים. הרחבת מתווה דחיית ההלוואות באה במקביל לתכנית הסיוע הממשלתית שנועדה לתת מענה וודאות מקסימלית לאלו שנפגעו".

המפקח על הבנקים, יאיר אבידן: "כולנו עדים לכך שמשקי בית ועסקים רבים ממשיכים להיות מושפעים מהשלכותיו של משבר הקורונה ולכן יש להמשיך לסייע ללקוחות אלו, תוך ניהול סיכונים מושכל ואחראי. חוסנו של המשק נבנה מחוסנם של הפרטים המרכיבים אותו ויש בהרחבת מתווה זה בכדי לחזק את חוסנם של משקי הבית. אני מברך את המערכת הבנקאית על הרחבת המתווה, מתוך הבנה ונכונות להמשיך ללוות את הלקוחות בתקופה מאתגרת זו, בגמישות וברגישות. אנו נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות ולבחון דרכים נוספות למתן הקלות וכלים להתמודדות עם הקשיים איתם משקי הבית והעסקים נאלצים להתמודד מדי יום ביומו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully