עו"ד יורם ראב"ד התמנה לקונסול כבוד של ליבריה בישראל

עו"ד ראב"ד, שותף בפירמת עורכי הדין "שבלת", קיבל את המינוי שנחתם על ידי הנשיא ראובן ריבלין ושר החוץ גבי אשכנזי בטקס רשמי בירושלים

16/07/2020

עו"ד יורם ראב"ד, שותף בפירמת עוה"ד "שבלת", מונה על ידי נשיא ליבריה לשמש כקונסול כבוד של ליבריה בישראל. את כתב קיום המינוי (Exequature), שנחתם על ידי נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החוץ, גבי אשכנזי, קיבל ראב"ד בטקס רשמי שנערך במשרד החוץ בירושלים.

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל
עינת שלאין, יורם ראבד ומירון ראובן. יחצ,
מזל טוב. ראב"ד(צילום: יחצ)

ליבריה שוכנת בחוף המערבי של אפריקה וגובלת בסיירה ליאון, בחוף השנהב ובגינאה. אוכלוסייתה מונה למעלה מ-5 מיליון תושבים. לליבריה יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל משנת 1983, אך אין לה שגרירות בישראל. משנת 2018, משמש ג'ורג' וואה כנשיא ליבריה. קודם לכן, כיכב וואה פריז סן ז'רמן, מילאן, צ'לסי ומנצ'סטר סיטי. הוא אף הוכתר בשנת 1995 ככדורגלן השנה בעולם של פיפ"א, האפריקאי היחיד שזכה בפרס זה עד כה. וואה ביקר בישראל בתחילת שנת 2019 ונפגש עם הנשיא ריבלין.

ראב"ד מקיים מזה מספר שנים קשרים עם הממשל בליבריה. בשנת 2016 נפגש עם הנשיאה הקודמת של המדינה, אלן ג'ונסון-סירליף, שהייתה האישה הראשונה באפריקה שנבחרה לרשות מדינה, בעת שביקרה בארץ ובשנת 2019 נפגש עם הנשיא ואה בעת ביקורו בישראל. ראב"ד, מבכירי עוה"ד בישראל, נחשב כמולטי דיסציפלינרי עם התמחות במיזוגים ורכישות, בעסקאות מסחריות מורכבות בארץ ובחו"ל ובניהול משברים. בעבר נבחר ראב"ד כעוה"ד המצליח של השנה וכאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בכלכלה הישראלית.

ראב"ד היה מיועציו הקרובים של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, שימש כיו"ר צוות המו"מ הקואליציוני מטעמו וסייע להתאגדותה של מפלגת "קדימה". בהמשך, לאורך כל תקופת ממשלת אולמרט, לקח ראב"ד חלק בערוץ שיחות חשאי ישראלי-פלסטיני שהתקיימו בספרד. בנוסף לפעילותו המשפטית הענפה מכהן ראב"ד כיום כחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב וכיו"ר "אריק - עמותת אריאל שרון למנהיגות", עמותה שהוקמה על ידי נשיא המדינה המנוח שמעון פרס, ראש המוסד המנוח מאיר דגן ואחרים, להנצחת פועלו של אריק.

ביקר בישראל. ג'ורג' וואה לצד ישראל כץ ב-2019(צילום: יוסי ציפקיס)

עו"ד יורם ראב"ד, קונסול הכבוד של ליבריה בישראל, ציין היום: "אני מודה לנשיא ליבריה על הבחירה בי כקונסול כבוד של ליבריה בישראל. אעשה את המיטב לצורך הידוק מערכת היחסים בין המדינות וקידום השקעות של ישראלים בליבריה. יש בליבריה הזדמנויות עסקיות רבות ומעניינות ויש עניין רב בשיתוף פעולה כלכלי עם ישראל".

  • ליבריה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully