וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צעד קטן, אבל מבורך: פורום חברי כנסת לסיוע לעמותות המגזר השלישי

29.7.2020 / 14:50

הפורום יקדם את הסיוע לעמותות. אלי כהן, מנכ"ל פתחון לב: "זעקת העמותות שאינה נשמעת היא למעשה זעקתן של מטרות חברתיות רבות אשר ממשלות ישראל הפריטו בנושאים רבים. זעקת העמותות היא זעקתם של המוחלשים בחברה הישראלית"

ביוזמת חבר הכנסת אופיר סופר (ימינה) הקימו היום חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה), ינון אזולאי (ש"ס) קרן ברק (ליכוד), רם שפע ומיכל וונש (כחול לבן) פורום לקידום סיוע לעמותות המגזר השלישי וקיימו פגישת זום עם עשרות עמותות חינוך, רווחה ובריאות ובו קיבלו סקירה מקיפה על היקף הפגיעה הכלכלית שלהן ומה ניתן לעשות בשביל שהעמותות ימשיכו להוות זרועה ביצועית מול מגוון אוכלוסיות ואיך יהיה ניתן לצמצם את הפגישה הקשה שהם סופגים בתקופת הקורונה. בין העמותות שהשתתפו בפגישה: פתחון לב, לתת, ידידים, עלה, OU ישראל, לקט ישראל, מנהיגות אזרחית ועוד שלל עמותות.

אתמול הודיעו סמוטריץ' ואזולאי, חברי ועדת הכספים, על הסכמה עם האוצר על כך שהעמותות יקבלו סיוע מיידי של 100 מיליון שקלים. הכסף יועבר לעמותות רבות שלא נכנסו למתווה הפיצוי הקיים. חברי הכנסת, ביחד עם ראשי העמותות, קוראים למשרדי הממשלה להבין את חשיבות הארגונים שמהווים עוגן משמעותי בשגרה ובמיוחד בעת משבר.

אופיר סופר מזכ"ל האיחוד הלאומי בהצבעות ליו"ר האיחוד הלאומי ולרשימת המפלגה לכנסת, קראון פלאזה ירושלים, 14 בינואר 2019. ראובן קסטרו
יוזמה מבורכת. אופיר סופר/ראובן קסטרו

ח"כ אופיר סופר: "אנו נמצאים בתקופה קשה מאוד מבחינה כלכלית ורגע לפני העברת תקציב המדינה. אני חושב שכולנו, נציגי הציבור והעמותות השונות, צריכים לנצל את העברת התקציב על מנת להביא בשורה תקציבית לעמותות ולארגוני המגזר השלישי. מהפגישה הזאת צריך לצאת צוות משימה שידע להצביע על הנקודות המרכזיות והחשובות לארגוני הנגזר השלישי, שחשוב שייכנסו לתקציב המדינה הקרוב. הנושא חייב להיות על סדר היום ובאינטנסיביות גבוהה. לכל עסק קטן כגדול יש לובי, איני מזלזל בכך כלל, אך לא ייתכן שדווקא לעמותות ולארגוני המגזר השלישי אין איחוד כוחות ולובי פעיל. הזמן קצר והמלאכה מרובה".

ארגון "פתחון לב": "זעקת העמותות שאינה נשמעת היא למעשה זעקתם של מטרות חברתיות רבות, אשר ממשלות ישראל הפריטו בנושאי ביטחון תזונתי, חינוך ובריאות. אנו מבקשים להודות לחברי הכנסת שלוקחים במאבק ואשר הצליחו לשמוע מבעד לרעשים רבים את זעקתם של העמותות - היא זעקתם של המוחלשים בחברה הישראלית. תודה מיוחדת לח"כ אופיר סופר על היותו שופר חברתי מן המעלה הראשונה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ': "קיימנו היום ביוזמה של חברי ח"כ אופיר סופר. ובהשתתפות ח"כים מכל סיעות הבית, מפגש זום עם עשרות נציגי ארגוני המגזר השלישי כדי להקים שולחן עגול משותף ולחשוב על הדרכים לחיזוק הפעילות החברתית והחינוכית החשובה שלהם ולמנוע פגיעה בתקציבם, בוודאי בתקופת משבר כלכלי וחברתי כמו שאנחנו חווים. זו חובתנו בתור אנשי ציבור וזכות עבורנו לעמוד לצידם של הארגונים הללו."

ח"כ קרן ברק הוסיפה: "משבר הקורונה פגע קשות במשק הישראלי ומאלץ אותנו כמדינה למצוא פתרונות ישימים לאזרחים בכלל ולמוחלשים בפרט, תוך השענות והסתמכות על ארגוני המגזר השלישי: בחלוקת מזון, לבוש ולפתרונות נוספים. עשינו זאת בתקופות משבר היסטוריות, בתקופת שיגרה וגם כעת, בחלוקת מזון, תרופות ומצרכים חיוניים עם הכרזת הסגר הכללי. אני מחויבת להמשיך לפעול בכנסת ובוועדות השונות להעמיד רשת בטחון כלכלית, חוסן נפשי וחברתי של כל חלקי החברה ובדגש על המגזר השלישי והמוחלש".

מפגש זום להקמת עמותות למגזר השלישי. יחצ,
מפגש הזום בין חברי הכנסת לאנשי העמותות/יחצ

ליאור פינקל-פרל מנכ"לית "מנהיגות אזרחית" - ארגון הגג של המגזר השלישי: "תודות לשיתוף הפעולה עם חברי הכנסת הושגו מאה מיליון שקלים נוספים לעמותות המגזר השלישי אבל מדובר בחבל הצלה ראשוני, שמצטרף לעוד 200 מיליון שכבר הצלחנו להשיג בגל הפגיעה הראשון. חשוב להבין שלצד תקציבים, יש עוד המון פתרונות שלא דורשים דבר מלבד גמישות. את מה שהאוצר הצליח להבין אתמול אנחנו צועקים כבר 4 וחצי חודשים. אנחנו מצפים שדברים נוספים שאנו מתריעים עליהם יקבלו מענה, ובזמני תגובה ריאליים יותר".

ארגון לקט ישראל: "מאז החל המשבר חילקה לקט ישראל 60% יותר מזון מתקופה מקבילה אשתקד, בשווי העולה על 50 מיליון שח. עמותות חלוקת המזון הן מכפיל כוח של המדינה וגם התורמים שלהן נמצאים במשבר. על המדינה להתעשת ולתקצב אותן כדי שיוכלו להמשיך לפעול. חשוב שחלק מהתקציב יכנס לבסיס התקציב כדי לתת יציבות וודאות לנזקקים, שמצבם מעורער גם כך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully