וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS ורבורג: אזהרת הרווח של לומניס מותירה ההנהלה עם אמון מועט מצד המשקיעים

אלי דניאל

19.1.2003 / 10:06

האנליסט סטיבן לוי מעריך כי לומניס צפויה להציג הפסד של 16 סנט למניה ברבעון הרביעי; תחזית הרווח ל-2003 קוצצה מ-30 ל-20 סנט למניה

בעקבות פרסום אזהרת הרווח וההכנסות לרבעון הרביעי מצד חברת לומניס הישראלית, מותיר האנליסט סטיבן לוי מבנק ההשקעות השווייצי UBS ורבורג המלצת "נייטרלי" למניית החברה, תוך שהוא מפחית את מחיר היעד מ-1.8 דולרים ל-1.5 דולרים למניה - 7% מעל מחיר השוק שלה.

לוי סבור כי בעקבות האזהרה שפירסמה לומניס לפיה הכנסות הרבעון הרביעי יסתכמו בכ-78 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 90-95 מיליון דולר, האמון אותו רוחשים המשקיעים בחברה להנהלה הוא נמוך, והוא כבר משתקף בשווי השוק שלה.

שווי השוק של החברה הידרדר עד לרמה של כ-50 מיליון דולר, בעוד שהכנסותיה השנתיות של החברה מסתכמות בלמעלה מ-300 מיליון דולר. בהתבססו על אזהרת הרווח מעריך לוי כי החברה סבלה ברבעון הרביעי מתזרים מזומנים שלילי.

לדעת לוי, הירידה בהכנסות הרבעון הרביעי נובעת מקיטון במכירות החטיבה האסתטית, כתוצאה מהחרפת התחרות. לדבריו, החטיבה האסתטית תרמה רווחים גולמיים שהיו מעל הממוצע של החברה, כך שנפילה בהכנסות חטיבה זו תשפיע גם על השורה התחתונה של לומניס.

באשר לתוצאות הרבעון הרביעי, הרי שבעקבות האזהרה של הנהלת לומניס צופה לוי כי ההפסד למניה יסתכם ב-16 סנט, וזאת לעומת תחזית קודמת לרווח של 1 סנט. לוי מעדכן את תחזית ההכנסות הצפויות לשנת 2003 ומפחית אותה מ-362 מיליון דולר לרמה של 356 מיליון דולר.

לוי חותך את תחזית הרווח שלו לשנת 2003 מ-30 סנט למניה ל-20 סנט למניה, תוך שהוא מציין כי הפחתה זו נעשית על רקע העובדה כי לומניס ניצבת בפני בעיות פיננסיות וארגוניות קשות. לוי מוסיף כי עד אשר ההנהלה תנקוט בשינויים מהותיים, הפוטנציאל של החברה לא ימומש. עם זאת, לוי מטיל ספק בנכונותה של ההנהלה לבצע את השינויים הדרושים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully