וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר מתחזק - נסחר במסגרת האופציות ברמה של 4.856 שקלים

אמיר טייג

19.1.2003 / 18:38

הדולר רושם עלייה של 0.3% לעומת היציג שנקבע ביום שישי על 4.84 שקלים; היורו השלים עלייה שבועית של 2% ונקבע ביום שישי על 5.159 שקלים

לאחר ששמר על יציבות במהלך שעות הבוקר, עבר הדולר לעליות שערים קלות מאוד והוא נסחר כעת במסגרת אופציות דולר-שקל ברמה של 4.856 שקלים, גבוה במעט מרמה של 4.851 שקלים בה סיים את המסחר ביום שישי. שער הדולר היציג של יום שישי רשם עלייה של 0.3% ונקבע על 4.84 שקלים, אך לאחר קביעתו המשיך הדולר להתחזק לעומת השקל ב-0.2% נוספים.

על רקע היציבות היחסית בדולר רושמת הבורסה ירידות חדות בשעות אלו. הפרסומים כי לאחר העימות הצפוי בעיראק תפנה ארה"ב לטפל בנושא ההתנחלויות מחזקים את הסברה כי היא תתנה את מתן הערבויות בפינוי התנחלויות. דבר זה מעלה חששות לגבי קבלת הערבויות, ולפיכך מחליש את השקל.

מציאת 12 ראשי נפץ כימיים ריקים בעיראק והורדת דירוג האשראי של חברת החשמל היו הגורמים העיקריים שהחלישו את השקל ביום חמישי בערב וביום שישי. היורו, כדרכו בשבועות האחרונים, עלה ביום שישי בשיעור חד של 1.2% והיציג נקבע על רמה של 5.159 שקלים. בדומה לדולר המשיך היורו להתחזק לאחר קביעת היציג ועלה ב-0.1% ל-5.166 שקלים בתום יום המסחר.

אבי שריר מחדר העסקות של אקסלנס מעריך כי הדולר צפוי להמשיך בתנועתו מעלה, ועשוי לבחון בימים הקרובים את רמת ההתנגדות הבאה השוכנת ב-4.865 שקלים. מאז קפץ הדולר מעל רמת ה-4.8 שקלים לפני כעשרה ימים, נסחר המטבע האמריקאי ביציבות. עלייתו החדה ביום חמישי בערב וביום שישי מסיימת תקופת יציבות קצרה זו.

סוחרי חדר העסקות של הראל שוקי הון מוסרים כי לאחר מספר ימים של יציבות, מציאת ראשי הנפץ הכימי והתחממות המצב בעיראק החזירו את הדולר למגמה של התחזקות. בהראל מעריכים כי החלפת האשמות בין האוצר לבנק ישראל, בנוגע למדיניות הכושלת ב-2002, צפויות לתמוך בהמשך הפיחות בימים הקרובים.

עוד מוסרים בהראל כי הורדת הדירוג של חברת החשמל צריכה לאותת לקברניטי המשק, כי בלא קיצוץ חד בתקציב 2003 מיד לאחר הבחירות, עשויות חברות הדירוג להפחית גם את דירוגה של ישראל - מהלך שיצור פיחות מואץ בשקל. בהראל סבורים כי בשבוע הקרוב צפויה התחזקות נוספת של הדולר, שייסחר בטווח של 4.82-4.88 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully