וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: הירידה במעו"ף מתחזקת - מאבד 3.6%

אילן מוסנאים

19.1.2003 / 13:02

החברה לישראל נופלת ב-5.5%; מחזור המסחר בינוני - 90 מיליון שקל

אחרי תיקון בן יומיים בסוף השבוע שעבר, שבה היום הבורסה של תל אביב לירידות שערים חדות. זאת, בעקבות הפיחות בשער השקל בסוף השבוע - על רקע הפחתת דירוג האשראי של מודי'ס לחברת החשמל, והירידות החדות בארה"ב בסוף השבוע (בימים חמישי ושישי) בעקבות הנמכת התחזיות של מיקרוסופט. מדד מניות הטכנולוגיה, נאסד"ק, איבד בסוף השבוע כ-4.5% ומדד דאו ג'ונס ירד בכ-1.5%. המגמה השלילית איפיינה את מרבית המניות הישראליות הנסחרות בארה"ב, ורוב המניות הדואליות פתחו את המסחר הבוקר עם פערי ארביטראז' שליליים.

מדד המעו"ף רושם בשעה זו ירידה של 3.6% לרמה של 312.7 נקודות ומדד תל אביב 100 יורד ב-2.8% לרמה של 318.7 נקודות. התל-טק 15 יורד ב-2.1%. מחזור המסחר בינוני ומסתכם בכ-90 מיליון שקל. הדולר נסחר במסגרת האופציות ברמה של 4.858 שקלים - גבוה בכ-0.4% מהיציג ביום שישי.

פעילים בשוק מציינים כי הטריגר למפולת בבורסה הוא הכותרת הראשית הבוקר בעיתון "הארץ", לפיה בכירים בממשל האמריקאי התבטאו כי: "אחרי עיראק נעבור לטפל בהתנחלויות". לדברי הפעילים, "החשש הוא שהאמריקאים יתנו את מתן הערבויות לישראל בפינוי התנחלויות ובביצוע ויתורים משמעותיים כלפי הפלשתינאים"

הפעילים טוענים כי החשש הוא ששרון לא יצליח להרכיב ממשלת אחדות וייאלץ לדחות את דרישות האמריקאים, דבר שיעמיד בסכנה את קבלת הערבויות. "אם הממשל יחליט לדחות את הענקת הערבויות, התשואות בשחרים יטוסו לכיוון ה-13%". הפעילים מציינים גם את המחזורים הגבוהים במסחר ביחס לתקופה האחרונה, המצביעים על כך שיש מוכרים אמיתיים בשוק. לאור זאת, הם אומרים, אין ביטחון שהמדדים יתקנו בהמשך המסחר.

מניית טבע מרכזת היום את המחזור הגבוה בבורסה - 22 מיליון שקל, ועולה ב-2.4% בעקבות פער חיובי דומה בו סיימה את המסחר בארה"ב.

מניות הבנקים הגדולים, שבשני ימי המסחר הקודמים רשמו עליות של כ-5%, מתממשות היום ומוחקות את רוב העלייה. מניית בנק הפועלים יורדת ב-4%, ומניית בנק לאומי יורדת ב-3.3%. מניית כור יורדת ב-5.2% לאחר עליות של כ-12.5% בשני ימי המסחר הקודמים.

מניות קבוצת אי.די.בי נסחרות בירידות חדות של יותר מ-4%. מניית אי.די.בי אחזקות נסחרת בירידה של 4.5% ואי.די.בי פיתוח יורדת ב-4.5%. מניות החברות הבנות כלל תעשיות ודסק"ש רושמות ירידות של 4% ו-4.6%, בהתאמה.

שורה של מניות מעו"ף נסחרת בשעה זו בירידות חדות של יותר מ-5%: מגדל וכלל ביטוח נופלות ב-5.2%, מניות אסם ופרטנר מאבדות 5.3% ומניית החברה לישראל יורדת ב-5.5%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully