פרטנר תשלם מעל 1.4 מיליון שקל לכ-120 אלף לקוחות שהתנתקו

החברה תפצה את הלקוחות על כך שחייבה אותם על מחזור חיוב מלא, על אף שניידו את הקווים בתחילת ובאמצע החודש. תשלם 57.5 אחוז מחיוב היתר, שעמד על כ-2.4 מיליון שקל

  • פרטנר
צילום: ערוץ כנסת, עריכה: ניר חן

חברת פרטנר תשלם פיצוי בסך כמיליון ו-400 אלף שקל לכ-120,000 לקוחות עבר שהתנתקו. כך עולה בעקבות הסכם פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה נגדה באמצעות עו"ד גלעד הלר בביהמ"ש מחוזי מרכז, בשם לקוחות שהתנתקו במהלך המחזור החודשי וחויבו עבור חודש שלם.

התובע הייצוגי התנתק ב-12.9.16 מפרטנר ונייד שני קווי סלולר שהיו בתוכנית Clear max לרשת אחרת. במקום להיות מחויב על תקופת השימוש היחסי עד ליום הניתוק, פרטנר ביצעה השלמה לתעריף המינימאלי הקבוע בתוכנית העומד על 35 שקל. זאת, על אף שהניוד בוצע חמישה ימים בלבד לאחר תחילת מחזור החיוב בחודשי והשימוש בניידים היה זניח.

מהתביעה עולה כי גם במקרים אחרים פרטנר נהגה לחייב את הלקוחות באופן שאינו יחסי, כפי שעולה מתנאי ההתקשרות לשירותי גישה לאינטרנט של פרטנר בגרסאות ספטמבר 2012 ויוני 2015. עוד נטען בתביעה כי בשנת 2012, 2015 ו-2016 , פרטנר נהגה כעניין של מדיניות, אשר עוגנה בהסכמיה, לחייב את לקוחותיה בתשלום בגין מחזור חיוב חודשי מלא. זאת גם כאשר הלקוחות התנתקו באמצע המחזור. חיוב זה, חשוב לומר, מהווה לטענת התובע, הפרה של סעיף 13ד(ג) לחוק הגנת הצרכן.

על פי הסכם הפשרה שמתבסס על נתוני פרטנר, חיוב היתר עומד על 2,491,630 שקל, כולל מע"מ, כשמספר חברי הקבוצה הייצוגית הוא 122,488. על פי ההסכם פרטנר תחזיר 57.5% מחיוב היתר, לכן סכום ההשבה יעמוד על 1,432,687 שקל. על פי ההסכם, התובע הייצוגי יזכה לפיצוי על סך כ-65 אלף שקל.

הקבוצה הייצוגית כוללת את כל לקוחות פרטנר שהתנתקו משירותי רדיו טלפון נייד שקיבלו ממנה, החל מחודש אוגוסט 2014 ועד וכולל חודש ינואר 2017, וחויבו במלוא התשלום בגין מחזור החיוב במהלכו התנתקו, למרות שהיו מחוברים לשירותים רק בחלקו של אותו חודש.

הסכם הפשרה הושג בהמשך להצעת השופט יחזקאל קינר. בין עו"ד גלעד הלר, שהגיש את התביעה הייצוגית, ובין נציג פרטנר, נוהל מו"מ ארוך, אשר נמשך על פני למעלה מתשעה חודשים, על בסיס המתווה שהוצג בבית המשפט המחוזי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully