וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף בשפל של 4 שנים - יורד ב-1.1%

גולן פרידנפלד

20.1.2003 / 17:14

ירידות של כ-0.1% בלבד באג"חים למרות שהדולר רושם עלייה של 0.6%; מניית בנק הפועלים מאבדת כ-0.3%; ירידות של כ-1% במניות קבוצת אי.די.בי

המגמה השלילית בתל אביב ממשיכה הבוקר. לאחר הירידות החדות שנרשמו אתמול בשיעור של כ-3.5%, נרשמות ירידות שערים של כ-1% במדדים המובילים. הסיבות העיקריות לירידות בתל אביב הן
ההערכות כי המלחמה בעיראק קרבה, הורדת הדירוג של חברת החשמל בסוף השבוע שחלף כמו גם התחזקות בשער הדולר. בשעה זו מתחזק הדולר בכ-0.6% לרמה של 4.870 שקלים.

מדד המעו"ף, הנמצא בשפל של 4 השנים אחרונות, נסחר בשעה זו בירידה של 1.1% לררמה של 310.13 נקודות. בסיכום 30 הימים האחרונים איבד מדד המעו"ף כ-15.5% מערכו. מדד ת"א 100 יורד ב-0.7% לרמה של 316.71 נקודות, ומדד התל-טק מאבד 1.1% לרמה של 165.56 נקודות. מחזור המסחר מוסיף להיות נמוך ומסתכם בכ-10 מיליון שקל.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, ציין היום כי למרות הרמות הנמוכות בהן נסחרות המניות, הקונים ממאנים להגיע לשוק. הסיבה לכך, אומר דרור, נעוצה בחוסר הוודאות הקיים בשוק היום ובהבנה של המשקיעים כי הזדמנות הקנייה אינה זמנית. "עד שלא תתבהר המפה הבטחונית, הבורסה לא צפויה לבצע תיקון משמעותי כלפי מעלה, ולכן המשקיעים מעדיפים להימנע מרכישות של מניות גם ברמות שפל".

מניית בנק הפועלים מאבדת כ-0.2% על רקע ההסתבכות של הבנק באשראי לחברת לומוניס. החוב של חברת לומניס לבנק הפועלים מסתכם בכ-176 מיליון דולר, ועל פי הערכות, חוב זה אינו מגובה בבטחונות ראויים.

לומניס לא עמדה גם בתנאי ההלוואה שניתנה לה על ידי הבנק ברבעון השלישי, וככל הנראה לא עמדה בתנאים החדשים גם ברבעון הרביעי. מניות הבנקים האחרות מאבדות אף הן גובה, על אף ההערכות כי מרבית הסעיפים הנוגעים לטיפול החשבונאי בירידת ערך השקעות על פי תקן 15 יבוטלו. מניית בנק לאומי יורדת בכ-0.7%, מניית בנק דיסקונט יורדת ב-2% ומניית בנק המזרחי יורדת ב-0.6%. מניית בנק טפחות מזנקת ב-14% מבלי סיבה נראית לעין.

מניית דיסקונט השקעות יורדת בכ-1.2%. היום התפרסמה ב"מעריב" ידיעה לפיה חברת סלקום צפוייה לבצע גל פיטורים נוסף, הפעם תחת שרביטו של המנכ"ל החדש, יצחק פטרבורג. דיסקונט השקעות מחזיקה בכ-25% מסלקום.

מניות קבוצת אי.די.בי האחרות רושמות אף הן ירידות שערים. מניית אי.די.בי אחזקות יורדת ב-1.9% ומניית אי.די.בי פיתוח מאבדת כ-1.2%.

למרות ההתחזקות בשער הדולר בשיעור של 0.6%, מגיבות איגרות החוב השקליות במתינות יחסית. השחר 2680 לתקופה של 8 שנים רושם ירידה של 0.3% ומגלם תשואה של 11.5%. השחרים לתקופות הקצרות יותר רושמים ירידות שערים מתונות יותר של 0.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully