וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר נסחר ב-4.866 שקלים - גבוה ב-0.54% מהיציג

אמיר טייג

20.1.2003 / 17:42

הדולר עולה ב-0.1% לעומת הרמות בהן נסחר אתמול במסגרת האופציות; השוק בהמתנה ומחזורי המסחר נמוכים

הדולר נסחר בשעות אלו ברמה של 4.866 שקלים - גבוה בכ-0.54% מהשער היציג ביום שישי, כמו כן גבוה ב-0.1% מהרמה של 4.861 שקלים בה סיים אתמול את המסחר באופציות השקל-דולר. היציג ביום שישי נקבע על 4.84 שקלים.

מחדר העסקות של בנק גדול נמסר כי המסחר מאופיין בשעות אלו במחזורים נמוכים מאוד, כאשר המגזר העסקי כמעט ולא לוקח חלק במסחר. יש מעט מסחר בין בנקאי וקיים חוסר עניין בקרב הסוחרים הזרים.

על פי הערכת אחד הסוחרים, השוק נמצא בהמתנה לקראת התפתחויות עתידיות מאחר שההתפתחויות האחרונות כבר הוטמעו בשער הדולר. לגבי הקפיצה אותה ביצע הדולר ביום שישי וביום ראשון במסגרת המסחר באופציות, בחדר המסחר תולים אשמה מלאה בהורדת דירוג האשראי של חברת חשמל. "זה כמעט כמו להוריג את דירוג המדינה", אומר אחד הסוחרים.

בחדר העסקות של אקסלנס אומרים כי קשה בשעה זו להעריך כיצד יתפתח היום המסחר בשוק המט"ח. מחד גיסא יש סיכוי שהשוק ייכנס לעמדת המתנה לנתונים חדשים. מאידך גיסא קיים הסיכון שהשוק ימשיך את מגמת הפיחות בשער השקל. באקסלנס מעריכים כי ברמה השבועית ההתנגדות לדולר תגיע ברמות של 4.87-4.88 שקלים והתמיכה תהיה ברמה של 4.82 שקלים.

נזכיר כי אתמול היה מסחר סוער באופציות השקל-דולר על רקע מספר גורמים דוגמת הפחתת דירוג האשראי של חברת החשמל על ידי חברת מודיס, מציאת 12 ראשי נפץ כימיים ריקים בעיראק וחוסר הוודאות לגבי מועד המתקפה בעיראק, הירידות החדות בוול סטריט, וכן הפרסומים כי לאחר העימות הצפוי בעיראק תתפנה ארה"ב לטפל בנושא ההתנחלויות, אשר מחזקים את הסברה כי היא תתנה את מתן הערבויות בפינוי התנחלויות. דבר זה העלה חששות לגבי קבלת הערבויות, ולפיכך החליש את השקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully