וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנהלת סלקום מכונסת ליומיים של דיונים לקביעת אסטרטגית החברה

ערן גבאי

20.1.2003 / 11:18

תוכנית העבודה תוגש לדירקטוריון בתחילת פברואר - מעריכים שגל פיטורים נוסף צפוי השנה

הנהלת סלקום מתכנסת החל מהבוקר ליומיים של דיונים בקביעת אסטרטגיית החברה לטווח הקצר והבינוני. המנכ"ל החדש של החברה, יצחק פטרבורג, חילק את חברי ההנהלה ל-6 צוותי עבודה שידונו ביסודיות בניצול מקסימלי של משאבי החברה, בשיפור הרווחיות, בתכניות שיווק, בהתמקדות בשיפור ושדרוג השירות ללקוח, ובחינוך השוק לשימוש בשירותי התוכן והבידור החדשים.

פטרבורג החליט כבר לפני כשבועיים על כינוס ההנהלה היום לצורך גיבוש התוכנית האסטרטגית בסלקום. השינוי הארגוני האחרון שבוצע בחברה הסתיים לקראת עזיבת המנכ"ל הקודם, יעקב פרי, בסוף 2002. ידוע כי השינוי הארגוני יושם בסלקום, אך הפעלתה על פי המתווה החדש נעצרה עם כניסת פטרבורג לתפקיד.

אנשים הסובבים את פטרבורג טוענים כי המנכ"ל החדש אינו מתכוון להיות שבוי במתווה הארגוני שנקבע בעת כהונתו של פרי בתפקיד. פטרבורג מתכוון להגיש לדירקטוריון החברה את תוכנית העבודה שלו לשנה הקרובה בתחילת פברואר, וההערכות הן שסלקום תבצע השנה גל פיטורים נוסף.

חברות הסלולר צפויות לצמוח ב-2003 בקצבים נמוכים מאלה שהורגלו בהם לאור רוויית השוק והצמצום החזוי בקצבי גיוס המנויים של החברות, ההשקעה בתשתיות תקשורת חדשות והכניסה האיטית של שירותי ערך המוסף המתקדמים. עד כה לא ביצע פטרבורג שינויים פרסונליים בהנהלה, אך ההערכות הן כי הוא ישאף לבצע שינויים קלים גם שם.

סלקום ביצעה בחודשים האחרונים שינוי ארגוני בשורותיה, במהלכו פוטרו כ-300 עובדים נוסף על פיטורי כ-150 עובדים בראשית 2002.

עד סוף 2002 חסכה סלקום כ-50 מיליון שקל ברווח לפני מס כתוצאה מתהליכי ההתייעלות, וב-2003 השינוי הארגוני המקורי והאחדת החטיבות והמחלקות אמורים לחסוך לה עוד עשרות מיליוני שקלים. פיטורי 300 העובדים האחרונים בסלקום, על פי תחשיב של ממוצע שנתי לעלות העסקת עובד של כ-45 אלף דולר, צפויה לחסוך לחברה ב-2003 עלויות שכר של כ-14 מיליון דולר.

מסלקום נמסר כי הצעדים בהם תנקוט החברה נועדו למצב את סלקום בעמדה הטובה ביותר האפשרית לקראת ההתמודדות עם התנאים המשתנים במשק הישראלי ובשוק הסלולרי בפרט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully