עסקת אלקטרה-בוש יוצאת לדרך: יקימו פארק טכנולוגי למערכות אקלים

הפארק באשקלון יוקם בהשקעה של 100 מיליון שקל וייחנך ב-2022. יוקם בו מפעל חדש למערכות אקלים שישתרע על פני 32 דונם ויועסקו בו 300 איש

07/09/2020
יוני צברי, צביקה שווימר, יגאל גרוייסר. דורון ברסקי,
מימין: יוני צברי, צביקה שווימר, יגאל גרוייסר(צילום: דורון ברסקי)

היום (שני) נחתם הסכם השותפות בין אלקטרה מוצרי צריכה, מקבוצת אלקו בע"מ לבין
Bosch Termotechnology, חברת בת של קונצרן Bosch הגרמני וספקית מובילה בתעשיית משאבות החום הפועלת ב- 120 מדינות ברחבי העולם.

במסגרת ההסכם תשקיע Bosch 35 מיליון שקל בהון המניות של "אלקטרה תעשיות בע"מ", המחזיקה במפעל ייצור המזגנים של אלקטרה וזאת בתמורה להקצאה של 40% ממניותיה. החברה תהיה שותפה מלאה בפיתוח, ייצור ושיווק כלל מערכות הקירור והחימום במפעל אלקטרה תוך התמקדות במשאבות חום מבוססות אינוורטר, שייוצרו בישראל ויופצו ברחבי העולם תחת המותג Bosch ומותגי OEM אחרים. (מערכת אינוורטר יודעת להתאים באופן אוטומטי את התפוקה של המערכת לעומס החום המשתנה בחדר(.

בעקבות הסכם השותפות החברות צופות להגיע תוך 4 שנים לכ-10% מנתח השוק באירופה בתחום משאבות החום ותוך 7 שנים לייצר צבר הכנסות שנתי של 600 מיליון שקל מיצוא בלבד. לדברי צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה: "השינויים ברגולציה ובתקינה האירופאית מחייבת את היצרניות לעבור לשימוש בכל מבנה שמוקם במערכות חימום שמבוססות על טכנולוגיה ירוקה, כדוגמת טכנולוגיית האינוורטר, תחום שבו לאלקטרה ישנו ניסיון מוכח רב שנים לא רק בזירה המקומית אלא בזירה הבינלאומית. תחום מערכות החימום הוגדר כמנוע הצמיחה המרכזי של החברה בשנים הקרובות ואנו מעריכים כי תוך חמש שנים היקף המכירות שלו בחברה יהיה זהה להיקף המכירות של תחום המזגנים כיום". עוד מציין שווימר "מעבר למשאבות החום, ההסכם עם Bosch יאפשר לנו להנגיש את מערכות מיזוג האוויר המתקדמות שלנו ל-12 שווקים חדשים, לרבות איחוד האמירויות, ספרד, איטליה ופורטוגל. שילוב הדברים יאפשר לנו לממש באופן מלא את פוטנציאל הייצור של המפעל".

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

עשרות מהנדסי Bosch יעשו רילוקיישן לישראל

בכוונת שתי החברות להקים באשקלון פארק טכנולוגי למערכות אקלים שיקום עד 2022 בהשקעה כוללת של 100 מיליון שקל. הפארק ישתרע ע"פ 32 דונם ויועסקו בו כ-300 עובדי יצור ומהנדסים, מהם עשרות מהנדסי Bosch שיעשו רילוקיישן לישראל ויעבדו בצמוד למהנדסי אלקטרה. כמו כן, הפארק יציע מאות משרות איכותיות לתושבי אשקלון והסביבה.

במרכזו של הפארק יוקם מפעל פיתוח וייצור משאבות חום מבוססות טכנולוגיית אינוורטר ומערכות מיזוג וטיהור אוויר מתקדמות וידידותיות לסביבה. המפעל עתיד להיות הגדול והמתקדם מסוגו במזרח התיכון ועם השלמת בנייתו הוא יחליף את מפעל אלקטרה תעשיות בע"מ, הפועל כיום באזור התעשיה בראשון לציון.

תהליך ההקמה של המפעל ילווה על ידי נציגי Bosch, אשר יהיו שותפים בארגון והטמעת שיטות עבודה מתקדמות במפעל ובפיתוח ה- R&D. המפעל יבנה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל אחד ממחלקותיו: מחקר ופיתוח, רכש, ייצור ולוגיסטיקה ומערך אבטחת האיכות. כמו כן, עם השלמת בנייתו יעמוד המפעל בתקני האיכות המחמירים ביותר הנהוגים בארץ ובעולם בתחום מערכות האקלים ומשאבות החום.

מתוך המצגת של בוש ואלקטרה(צילום: יחצ)

חממה טכנולוגית לסטארטאפים ולמהנדסי אקלים

מעבר למפעל תוקם בפארק חממה טכנולוגית שתשמש חברות סטארטאפ ישראליות, העוסקות בפיתוח מערכות, רכיבים ושירותים שיש להם נגיעה לתחום האקלים. הסטארטאפיסטים יוכלו לקבל סיוע צמוד מצוות המומחים של אלקטרה ו- Bosch ותהיה להם גישה למעבדות המחקר, הפיתוח ובקרת האיכות שיוקמו במקום.

הפארק אף נועד לשמש סטודנטים מהפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב שיוכלו לעבור את ההתמחות המעשית לצד מומחים עולמיים בתחום. זאת, כחלק מתוכנית שיתוף הפעולה שיתוף הפעולה של האוניברסיטה עם אלקטרה. בכוונת האוניברסיטה להיעזר במתקני המפעל ובמומחי החברות על מנת לפתוח תחום התמחות חדש בישראל: מהנדס אקלים

לדברי שווימר, "לאחרונה חתמנו על הסכם ארוך טווח עם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, להכשרת כח אדם איכותי שיוביל ויקדם את הענף ובכוונתנו להקים במקום חממה טכנולוגית שתסייע לסטארטאפים הפועלים בתחום האקלים. אין לי ספק שפארק החדשנות יהפוך בעתיד לחממה בינלאומית לרעיונות, מחקר וניסוי ויהיה הלכה למעשה מגדלור שיוביל את תעשיית הטכנולגיה העולמית בתחום מערכות האקלים".

"משאבות חום - מנוע הצמיחה המרכזי של אלקטרה"

יגאל גרוייסר, מנכ"ל אלקטרה תעשיות בע"מ, "לפני כעשור אלקטרה תעשיות קיבלה החלטה אסטרטגית להיכנס לשוק משאבות החום הצומח באירופה ולהגדיר אותו כמנוע צמיחה מרכזי לצד המשך המובילות בשוק מיזוג האוויר הישראלי. לאור זאת, השקענו רבות בפיתוח מוצרים פורצי דרך, בייעול מערכות תפעוליות ובהכשרת מהנדסים, מנהלים ועובדי ייצור והצלחנו לייצר יתרון תחרותי מובהק בתעשייה הבינלאומית ולהפוך לשחקן איכותי ומוביל".

"כעת ההשקעה נושאת פרי כשקונצרן הענק Bosch בחר בנו כשותף מרכזי לפיתוח ולייצור משאבות חום מבוססות אנרגיה מתחדשת שיופצו על ידו בכל רחבי העולם. אין לי כל ספק כי הסכם השותפות עם Bosch לצד הסכמים נוספים שחתמנו עם חברות אירופאיות מהשורה הראשונה, יבססו את מעמדה של אלקטרה תעשיות בין החברות המובילות בתחום בעולם". מסכם גרוייסר.

לדברי פינקה תומס, סמנכ"ל Bosch Thermotechnology, "אנו שמחים שהצלחנו להפוך את אלקטרה לשותפה שלנו. אנו סומכים על ניסיונה רב השנים בפיתוח ובייצור מערכות קירור וחימום פורצות דרך ברמה הטכנולוגית שעומדות בסטנדרטים גבוהים ביותר של איכות ושמירה על הסביבה. אין לי כל ספק כי שילוב הכוחות בין החברות יאפשר לנו להגיע ליעדים הגבוהים שהצבנו לעצמנו תוך מתן מענה מיטבי לצורכי הלקוחות והסביבה.

  • אלקטרה
  • בוש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully